Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

3 porady, jak prawidłowo dobrać narty wodne

  • 10.09.2018, 14:05
  • redakcja
3 porady, jak prawidłowo dobrać narty wodne
Podziel się:
Oceń:
Narciarstwo wodne to forma aktywności, która może stać się znakomitą pasją lub też po prostu urozmaicić letni urlop. Jednak, aby ten sport był dla nas w pełni bezpieczny, a przy okazji sprawiał maksimum przyjemności, konieczne jest dobranie odpowiednich nart. Ważne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów od stylu, w jakim będziemy jeździć, po nasze umiejętności, czy też pożądaną konstrukcję.

Dobierz typ nart wodnych

Podczas dokonywania wyboru nart bardzo ważna jest wiedza o tym, jakie typy nart w ogóle istnieją. Tylko w ten sposób będzie można dokonać prawidłowego wyboru. Na rynku dostępne są narty slalomowe, przeznaczone do skakania, combo, czy też idealnie nadające się do trików. Narty odpowiadające naszym potrzebą można znaleźć na stronie internetowej www.aqua-sport.com.pl. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że szczególnie popularne są poniższe rodzaje nart.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Najpopularniejsze rodzaje nart wodnych

  • Monoski, czyli tzw. narty slalomowe — zaleca się je wybierać, kiedy zamierzamy jeździć bardzo szybko. Doskonale radzą sobie nawet przy bardzo ostrych zakrętach.
  • Narty combo — są bardzo wszechstronne, dlatego pozwalają szybciej nauczyć się jazdy na nich. Charakteryzują się przede wszystkim szerokimi czubkami, które zapewniają znacznie większą kontrolę. Ze względu na wyposażenie w dwa wiązania można wykonywać za pomocą tych nart także slalomy.

Zwróć uwagę na konstrukcję

Istnieją dwa główne tworzywa, z których tworzy się narty wodne, jest to włókno szklane oraz mieszanka włókna szklanego z grafitem. Sama ich budowa będzie zawsze wiązać się ze stylem, którym zamierzamy jeździć. Dotyczy to przede wszystkim ślizgu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że może on mieć wąski lub wklęsły tunel. Wąskie przeznaczone są dla osób, które chcą jeździć wyprostowane lub też ewentualnie lekko odchylone do tyłu. Z kolei ślizg wklęsły pozwala jeździć na ugiętych kolanach, przez to, że ciężar ciała powinien być przeniesiony do przodu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że to rozwiązanie umożliwia wykonanie ciekawym manewrów.

Długość nart wodnych

Istnieje zasada, według której krótkie narty są przeznaczone osobom zaawansowanym, a z kolei krótsze modele idealnie sprawdzą się u osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem wodnym. Oprócz stopnia zaawansowania trzeba zwrócić też uwagę na swoją wagę oraz wzrost. Przy wadze mieszczącej się w przedziale 68-90 kg powinniśmy zdecydować się na narty o długości 172 cm, przy ponad 90 kg około 175-183 cm.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe