Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Ponad 100 osób podzieliło się krwią

  • 11.09.2018, 08:15 (aktualizacja 11.09.2018 08:19)
  • UM Rumia
Ponad 100 osób podzieliło się krwią fot. UM Rumia
Podziel się:
Oceń:
RUMIA Za nami kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Rumi. Tym razem inicjatywa przyciągnęła 130 osób, z czego 101 przeszło badania i oddało krew. Łącznie udało się zebrać niespełna 45,5 litra życiodajnego płynu.

Zbiórka odbywała się w minioną sobotę (8 września) na terenie przychodni NZOZ Panaceum w Rumi Janowie. Akcja związana była z setną rocznicą obchodów niepodległości Polski, dlatego towarzyszyło jej hasło: „Bądź patriotą w czasie pokoju, oddaj krew”.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

– Mieszkańcy Rumi po raz kolejny okazali serca, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Powodem do dumy jest też fakt, że w zbiórce uczestniczyło wiele nowych osób, które po raz pierwszy oddawały krew i chcą to robić dalej – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej oraz inicjator akcji. – Wszystkim krwiodawcom i fundatorom upominków serdecznie dziękujemy – dodaje.

Podczas trzech tegorocznych miejskich akcji udało się zebrać już ponad 145 litrów krwi. Natomiast, dzięki dwóm zeszłorocznym zbiórkom krwi, zgromadzono ponad 70 litrów życiodajnego płynu. Wynik ten uplasował Rumię na 6. miejscu spośród wszystkich pomorskich organizatorów honorowych zbiórek.

UM Rumia

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe