Policjanci uratowali kierowcę na DK 20. Na poboczu stał samochód, kierowca nie dawał oznak życia.

  • 12.09.2018, 09:23 (aktualizacja 12.09.2018, 10:00)
  • KWP Gdańsk
Policjanci uratowali kierowcę na DK 20. Na poboczu stał samochód, kierowca nie dawał oznak życia. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

ŁUBIANA Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uratowali życie 69-letniemu mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego. Mundurowi w trakcie patrolu drogi krajowej nr 20 zauważyli stojący na poboczu samochód marki renault, którego kierowca nie dawał oznak życia. Podjechali do niego, udzielili mu pomocy i wezwali pogotowie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Policjanci wydziału Ruchu Drogowego mł.asp. Dawid Stenka i sież.sztab. Krzysztof Gierszewski w trakcie patrolu drogi krajowej nr 20, pomiędzy miejscowościami Łubiana i Korne, zauważyli na poboczu samochód marki renault, którego kierowca nie dawał oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać. Podjechali radiowozem i gdy podeszli do mężczyzny okazało się, że ten ma bełkotliwą mowę i źle się czuje.

Niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, w międzyczasie wzywając karetkę pogotowia. Zanim przyjechało pogotowie stróże prawa opiekowali się 69-latkiem. Mężczyzna uskarżał się na ogromny ból w klatce piersiowej. Do przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze zadbali również o jego bezpieczeństwo. Mężczyzna, mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, trafił pod opiekę lekarzy. Ustalono, że miał migotanie przedsionków oraz doznał udaru. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji mundurowych mężczyzna żyje i nie zagraża mu już żadne niebezpieczeństwo.

Policjanci niejednokrotnie udzielają różnym osobom pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Zawsze wtedy dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. Liczy się wówczas szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. W takich sytuacjach każde działania mundurowych muszą być bardzo dobrze przemyślane, pomimo presji szybko upływającego czasu.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe