Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Koniec sezonu w Dziwnowie – dlaczego warto się tam wybrać?

  • 12.09.2018, 09:30
  • redakcja
Koniec sezonu w Dziwnowie – dlaczego warto się tam wybrać?
Podziel się:
Oceń:
Końcówka lata i początek jesieni to jeden z ciekawszych momentów w roku, kiedy warto wybrać się nad polskie morze. To właśnie wtedy powoli milknie gwar turystów, którzy szturmem okupowali plaże w czasie wysokiego sezonu, dzięki czemu w spokoju można wypocząć na plaży i skorzystać z miejscowych atrakcji bez czekania w długich kolejkach. W tym czasie pięknie prezentuje się także okoliczna przyroda – jej kolory stają się niezwykle intensywne – drzewa przybierają barwy czerwieni i żółci, zaś zachody słońca przyciągają uwagę nie tylko miłośników fotografii. Jednym z piękniejszych miejsc polskiego wybrzeża jest Dziwnów – co tutaj czeka na turystów?

Wypoczynek w Dziwnowie – dlaczego warto się tutaj wybrać?

Dziwnów to niewielkie miasto o charakterze wypoczynkowym położone w północno-zachodniej Polsce. Leży na terenie województwa zachodniopomorskiego. To właśnie tutaj znajdują się jedne z najładniejszych kąpielisk na polskim wybrzeżu. Jednak nie tylko piękne plaże są powodem do odwiedzenia tego miasta. Z wizyty tutaj będą zadowoleni zarówno miłośnicy relaksu na plaży, jak i aktywnego wypoczynku, gdyż bez problemu można tutaj wypożyczyć sprzęt wodny, a wokół miejscowości można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych szlaków rowerowych.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

Warto też wybrać odpowiednie miejsce do wypoczynku, jeżeli w Dziwnowie zatrzymujemy się na dłużej. Godny polecenia ośrodek wypoczynkowy można znaleźć na stronie starydziwnow.pl.

Co warto zobaczyć w okolicy Dziwnowa?

Do ciekawych miejsc wartych zobaczenia w okolicy Dziwnowa zaliczyć należy między innymi jezioro Martwa Dziwna, które dawniej stanowiło ujście rzeki Dziwny. Obecnie jest to jezioro zamknięte. Nad tym akwenem znajduje się duże skupisko ptaków stale gniazdujących w tej okolicy oraz takich, które do Polski przylatują na okres wiosenno-letni.

W okolicy Dziwnowa – we Wrzosowie, znajduje się również miejsce warte odwiedzenia. Jest to Bałtycki Park Dinozaurów, który na pewno podbije serca małych turystów. W parku znajdują się między innymi dinozaury naturalnej wielkości, muzeum minerałów, a także Mini Zoo, gdzie można spotkać kozy, owce oraz wiewiórki i wiele gatunków ptaków ozdobnych.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe