Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Uczniowie zbierają książki dla Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie

  • 13.09.2018, 08:27
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Uczniowie zbierają książki dla Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie fot. nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
SŁUPSK W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku trwa zbiórka książek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Z inicjatywą wyszła tamtejsza młodzież. Akcja cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Zbiórka potrwa do 8 października.

Młodzież z ZSI i SMS w Słupsku zbiera książki beletrystyczne i popularnonaukowe dla pensjonariuszy DPS w Lubuczewie w ramach akcji „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość”. W akcji mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby. Inicjatorzy zbiórki zachęcają wszystkie zainteresowane osoby, w szczególności młodych ludzi, do przynoszenia książek, które zechcą przekazać podopiecznym DPS-u. Organizatorzy akcji zbierają książki nowe oraz używane, ale w dobrym stanie. Miejscem zbiórki jest korytarz na I piętrze obok sekretariatu w budynku Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku (ul. Koszalińska 9). Tam do specjalnego kosza można oddać książkę dla pensjonariuszy. Celem akcji jest zebranie jak największej liczby książek, które później zostaną przekazane placówce w Lubuczewie. Koordynatorem akcji jest Karolina Pera, nauczycielka języka polskiego w ZSI i SMS w Słupsku. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 516 248 129.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

- Niemal każdy z nas ma w domu książki, po które już nie sięgamy. Takie egzemplarze tylko zalegają na półkach. Przekazując je, możemy mieszkańcom DPS w Lubuczewie sprawić ogrom radości. Mamy nadzieję, że pozwolą one przenieść się pensjonariuszom w świat niesamowitych przygód, emocji bohaterów, tym samym ubarwiając czasami przepełnioną rutyną rzeczywistość – zachęca Karolina Pera, koordynatorka akcji.
 

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe