"Uprowadził” kota z mieszkania swojej byłej partnerki

  • 17.09.2018, 14:50 (aktualizacja 17.09.2018, 15:04)
  • KMP Elbląg
"Uprowadził” kota z mieszkania swojej byłej partnerki fot. KMP Elbląg

Podziel się:

Oceń:

ELBLĄG 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Wszedł on do mieszkania swojej byłej partnerki i… zabrał z niego jej małego kota. Mężczyzna uznał, że ten kot mu się należy. Wcześniej podarował kobiecie dorosłą kotkę tej samej rasy. Teraz sprawę wyjaśniają policjanci. Skradzionego zwierzę odzyskano.

„To będzie na cały powiat pierwsza sprawa o majątek” mówił w filmie „Sami swoi” sołtys wsi, w której mieszkali bohaterowie Władysław Kargul i Kazimierz Pawlak - tekst ten przeszedł do kultowych cytatów polskiego kina. Było to w 1967 roku. Od tego czasu minęło ponad 50 lat a okazuje się, że sytuacja sporu „O kota” wciąż może być aktualna. Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęło zgłoszenie kradzieży małego kota rasy brytyjskiej. Zgłaszająca opisując zdarzenie tłumaczyła, że kradzieży dokonał jej były partner, z którym jest w konflikcie… właśnie o kota. Mężczyzna wcześniej podarował jej dorosłą kotkę tej samej rasy. Później urodziły się dwa małe koty. Mężczyzna miał powiedzieć, że skoro podarował jej kota to teraz chce dostać przynajmniej jednego małego.

Kobieta nie chciała się zgodzić, i kłócili się o to. Pewnego ranka mężczyzna wyczekał na moment, gdy ta wychodziła z mieszkania, wdarł się do niego i po krótkich poszukiwaniach „uprowadził” 4 miesięcznego kota. Kobieta obawiając się zachowania swojego byłego partnera zgłosiła sprawę na policję. W konsekwencji funkcjonariusze odzyskali zwierzę i przekazali je kobiecie. Mały kot rasy brytyjskiej został wyceniony przez właścicielkę na kwotę 1500 złotych. 29-latek usłyszał zarzut kradzieży oraz naruszenia miru domowego. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Elbląg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe