Zasłabł za kierownicą. Najpierw uderzył w inne auto, potem w drzewo.

  • 17.09.2018, 15:10
  • KWP Gdańsk
Zasłabł za kierownicą. Najpierw uderzył w inne auto, potem w drzewo. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

LITEWKI Policjanci sztumskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Litewkach, gdzie osobowe Audi uderzyło najpierw w inną osobówkę, a następnie w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki Audi prawdopodobnie zasłabł za kierownicą.

W piątek sztumscy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym w Litewkach, gdzie osobowe audi zderzył się z kią a później uderzył w drzewo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący audi 44-letni mieszkaniec powiatu prawdopodobnie zasłabł za kierownicą w trakcie jazdy. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Złe samopoczucie, czy zmęczenie za kierownicą może mieć bardzo poważne skutki i stanowić zagrożenia zarówno dla kierującego jak i innych użytkowników drogi. W przypadku zasłabnięcia należy zaprzestać kontynuowanie dalszej jazdy. Poprosić o pomoc przechodniów lub jeśli to możliwe samemu wezwać pomoc.

Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30 procent przyczyn wypadków śmiertelnych. Dlatego nie zaczynajmy długiej podróży, jeśli jesteśmy zmęczeni. Jedynym skutecznym rozwiązaniem na zmęczenie jest odpoczynek.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe