III Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych "U Welesa"

  • 19.09.2018, 07:00
  • mat. prasowe
III Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych "U Welesa"
Podziel się:
Oceń:
OWIDZ Grodzisko Owidz zaprasza na trzecią edycję Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa". Oprócz ekspozycji stoisk browarów rzemieślniczych, na terenie Grodziska odbędzie się także Święto Plonów oraz impreza muzyczna Kociewskie Śpiewogry. To wszystko już w najbliższą sobotę, 22 września.

Tym razem podczas Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych "U Welesa" swoje produkty prezentować i sprzedawać będą następujące browary: Browar Bytów, Browar Czarna Owca, Browar Brodacz, Browar Gościszewo oraz Browar Rzeka Piwa. Organizatorzy zapowiadają konkursy z nagrodami, w tym cieszącą się dużą popularnością i wzbudzającą wiele emocji konkurencję "rzut rzepą przez rzeką". Polega ona na próbie przerzucenia przez nurt Wierzycy... rzepy. Podczas minionych edycji udało się to niewielu osobom. W planach także gra w kapsle, konkurs wiedzy, wyzwania poetyckie i wiele innych. Podczas festiwalu Tomasz Starczewski, piwowar oraz właściciel Browar Czarna Owca z Semlina, opowie o historii i obecnej kondycji browarnictwa rzemieślniczego w Polsce.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Tego samego dnia w Grodzisku Owidz odbędzie się również Święto Plonów, organizowane w ramach cyklu "Kociewski rok z dawną Słowiańszczyzną". Gwoździem programu będzie inscenizacja dawnych obrzędów dożynkowych, zaplanowana w urokliwej scenerii zrekonstruowanego wczesnośredniowiecznego grodu. Tam też zaplanowane są warsztaty kuchni słowiańskiej wraz z degustacją. W sali konferencyjnej Grodziska Owidz odbędzie się natomiast wykład popularnonaukowy Jagody Kurek pt. "Kontekst agrarny obrzędowości dawnych Słowian". Tam też obejrzeć będzie można wystawę prac graficznych Sylwii Zawiślak, zatytułowaną "Demony i klechdy ludowe".

 

mat. prasowe

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe