DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Uczniowie zebrali już 600 książek na DPS w Lubuczewie. Akcja trwa nadal

  • 25.09.2018, 08:13 (aktualizacja 25.09.2018 08:22)
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Uczniowie zebrali już 600 książek na DPS w Lubuczewie. Akcja trwa nadal fot. nadesłane do redakcji
Podziel się:
Oceń:
LUBUCZEWO Akcja zbiórki książek dla Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie zainicjowana przez uczniów z Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku cieszy się bardzo dużym powodzeniem nie tylko wśród tamtejszej młodzieży - w inicjatywę uczniów włączyli się także mieszkańcy Słupska, Ustki i okolic, którzy przekazują swoje zbiory.

Młodzież z ZSI i SMS w Słupsku zebrała już blisko 600 książek. W akcję zaangażowana jest nie tylko społeczność szkolna wyżej wymienionych placówek – przyłączyli się doń także licznie zainteresowani zbiórką słupszczanie, ustczanie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- Praktycznie codziennie otrzymujemy telefony od mieszkańców Słupska i okolic, którzy pragną przekazać nam swoje książki. Niektórzy z nich ofiarowali namnawet ponad 100 pozycji literackich. Szkoła posiada własny transport, docieramy do tych ludzi i odbieramy książki w ich mieszkaniach. Spotykamy się z ogromną życzliwością i sympatią darczyńców. Ludzie podchodzą do zbiórki z wielkim zaangażowaniem. Są niesamowicie otwarci. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Nie spodziewaliśmy się, że akcja będzie miała taki odzew. Z całego serca dziękujemy wszystkim dobroczyńcom – mówi Karolina Pera, koordynatorka zbiórki.

Młodzież będzie zbierała książki do 8 października. Następnie uczniowieprzekażą zbiorypensjonariuszom DPS w Lubuczewie.

Osoby zainteresowane przekazaniem lektur mogą kontaktować się ze szkołą pod numerem telefonu 516 248 129 (odbiór książek od mieszkańców Słupska i okolic transportem szkolnym). Lektury można również osobiściedostarczyć do budynku Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku (przy ul. Koszalińskiej 9). Punkt odbioru: sekretariat szkoły zlokalizowany na I piętrze.

Organizatorzy akcji zbierają książki nowe oraz używane, ale w dobrym stanie.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe