Jakie imię dla maskotki Nowego Stawu?

  • 28.09.2018, 07:42
  • as / malbork1.pl
Jakie imię dla maskotki Nowego Stawu? mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

NOWY STAW Jak informują nowostawscy urzędnicy, do 30 września (niedziela) wydłużony został termin składania propozycji imienia dla maskotki Nowego Stawu w ramach konkursu ogłoszonego przez tamtejszy Urząd Miejski.

Maskotka przypomina swoim wyglądem wieżę dawnego kościoła ewangelickiego w Nowym Stawie. Została już zaprezentowana mieszkańcom podczas dwóch ostatnich imprez – dożynek gminnych i I Żuławskiego Zlotu Motocyklowego. „Ołówek” to nazwa, która automatycznie przychodzi na myśl, gdy spojrzy się na nowy element promocji miasta i gminy, ale pracownicy Urzędu Miejskiego liczą na kolejne propozycje.

– Wpłynęło już do nas kilkanaście pomysłów na imię dla maskotki, ale liczymy na to, że pojawią się jeszcze kolejne propozycje – mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. – Zależy nam na wnioskach mieszkańców, bo to oni od początku do końca stoją za inicjatywą stworzenia maskotki. Jej nazwa zostanie wybrana raz i na zawsze, więc zachęcam do przysyłania nam swoich propozycji.

Przypomnijmy, że maskotka została stworzona z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowym Stawie przy poparciu burmistrza Jerzego Szałacha. Najpierw został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, do którego wpłynęły aż 154 prace, a na podstawie dwóch zwycięskich rysunków specjalistyczna firma wykonała wzór maskotki.

– Maskotka będzie towarzyszyła mieszkańcom podczas różnych wydarzeń gminnych i stanowiła element promocji samorządu. Już podczas pierwszych imprez było widać, że dobrze została przyjęta i stanowi ciekawy element promocyjny miasta i gminy – mówi burmistrz Jerzy Szałach.

Osoby chcące zgłosić propozycję imienia dla maskotki, mogą to zrobić telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. 55 271 51 00, wew. 31 lub wysyłając wiadomość zatytułowaną „Imię dla maskotki” na adres e-mail: [email protected] Termin nadsyłania propozycji mija 30 września (niedziela). Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa.

as / malbork1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe