Trzy wypadki z udziałem motocyklistów w jednym dniu. Łącznie cztery osoby zabrane do szpitali.

  • 01.10.2018, 15:06 (aktualizacja 01.10.2018, 15:29)
  • KWP Gdańsk
Trzy wypadki z udziałem motocyklistów w jednym dniu. Łącznie cztery osoby zabrane do szpitali. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło w piątek na terenie powiatu kartuskiego. W Chwaszczynie, Przyjaźni oraz Baninie doszło do zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Cztery osoby z obrażeniami ciała pogotowie zabrało do szpitali. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

W piątek (28 września br.) policjanci drogówki przez kilka godzin pracowali przy wypadkach, do których doszło na terenie powiatu kartuskiego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 15 w miejscowości Chwaszczyno. Pracujący na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Honda 41-letni mieszkaniec Gdyni, nieprawidłowo wykonał manewr omijania pojazdów stojących w korku, a następnie potrącił 57-letniego mężczyznę przechodzącego w miejscu dozwolonym. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

Około godziny 16 w miejscowości Przyjaźń doszło do kolejnego wypadku. Policjanci wydziału drogowego ustalili wstępnie, że 16-letni chłopak jadąc motorowerem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Ford, kierowanym przez mieszkankę powiatu kartuskiego. Chłopak został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 17 w Baninie. Tam pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili wstępnie, że 30-letni mężczyzna jadąc samochodem marki Audi, będąc wyprzedzanym przez motocykl kierowany przez 28-latka nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo i uderzył w jednoślad. Motocyklista z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń zostali przebadani na zawartość alkoholu; byli trzeźwi. Policjanci aktualnie ustalają dokładne szczegóły wypadków.

Ponadto funkcjonariusze apelują aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Jesienna aura i opady deszczu oraz panująca rano mgła, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapominają. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. KWP Gdańsk

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe