10 tysięcy złotych dla młodych programistów!

  • 02.10.2018, 08:19
  • informacja prasowa
10 tysięcy złotych dla młodych programistów!

Podziel się:

Oceń:

Już 6 października ruszy III edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego Hack Heroes, realizowanego przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE.

Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. - To już 3 edycja konkursu, który realizujemy w formie hackathonu online. Co roku zaskakuje nas frekwencja tego wydarzenia, w zeszłym roku zgłosiło się do konkursu 174 osób. W tym roku spodziewamy się ponad 200. Cieszy nas takie zainteresowanie tym wydarzeniem, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób - mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora konkursu.

Na czym polega hackathon online? - Zespoły mogą liczyć do 5 osób. Temat hackathonu podany zostanie 5 października. Nawiązując do tematu przewodniego, przez ponad dwa tygodnie uczniowie mają za zadanie stworzyć prototyp aplikacji. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł - wyjaśnia Łukasz Żyła. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł, przewidziano także nagrody dla nauczyciela, prowadzącego zwycięski zespół.

Zarejestrować swoją drużynę i znaleźć więcej informacji na temat konkursu można na stronie internetowej http://hackheroes.pl.

informacja prasowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe