Wykonawcy nie wywiązują się z terminów. Mieszkańcy tkwią w gigantycznych korkach

  • 05.10.2018, 08:22
  • kociewiak.pl
Wykonawcy nie wywiązują się z terminów. Mieszkańcy tkwią w gigantycznych korkach kociewiak.pl

Podziel się:

Oceń:

STAROGARD GDAŃSKI Obecny rok to dla Starogardu inwestycyjne szaleństwo. Budowy i remonty trwają niemalże w całym mieście. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Część robót ma potężne opóźnienia, a mieszkańcy mówią o robieniu sobie z nich żartów. Kiedy dobiegną końca, z czego wynikają opóźnienia i czy wykonawcy poniosą karę? O to m.in. pytaliśmy pracowników Urzędu Miasta.

W marcu bieżącego roku Wydział Inwestycyjno - Techniczny starogardzkiego magistratu rozstrzygnął przetarg na modernizację nawierzchni ulicy Kopernika. Przebudowa dotyczyć miała odcinka od skrzyżowania z ul. Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II. Oszacowano, że koszt remontu opiewać będzie na 3 miliony złotych, a mieszkańcy już we wrześniu skorzystają z nowej nawierzchni. Nic bardziej mylnego. Jest początek października, a końca robót nie widać… 

Co z ulicą Kopernika?! 
Mieszkańcy od dawna wyczekiwali remontu ulicy Kopernika, bo droga zaczynała przypominać szwajcarski ser. Kiedy wreszcie rozpoczął się remont, mieszkańcy żyli nadzieją, że pod koniec września przejadą nową ulicą. Miała ona mieć 6 metrów szerokości i nowe, 2 - metrowe chodniki po obu stronach, a do tego ścieżkę rowerową po jednej ze stron.
- PBD przebuduje całą infrastrukturę podziemną. Wybuduje nową kanalizację deszczową i sanitarną wraz z przyłączami w zakresie pasa drogowego, przebuduje sieć wodociągową oraz usunie kolizje z sieciami teletechnicznymi i gazową. Ulica zostanie doświetlona, a przy przejściach dla pieszych pojawią się azyle bezpieczeństwa – informowali w marcu pracownicy urzędu. 
Naczelnik Wydziału Inwestycyjno - Technicznego Janusz Karczyński poinformował nas, że prace zakończone zostaną za około miesiąc, czyli pod koniec października. 

Rondo – już ponad miesiąc opóźnienia
Kolejną inwestycją, utrudniającą w ostatnim czasie mieszkańcom życie, jest budowa ronda na ulicy Gdańskiej, niedaleko dworca PKS. Starogardzianie o zmianach w organizacji ruchu dowiedzieli się niemalże z dnia na dzień. Prace rozpoczęły się 28 czerwca. 
- Utrudnienia w ruchu potrwają do zakończenia inwestycji pn. „Budowa węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Zgodnie z umową, budowa ronda ma się zakończyć do 31 sierpnia – informowano w oficjalnym komunikacie. Dziś, ponad miesiąc pod umownym terminie, ruch puszczany jest wahadłowo, a piesi i rowerzyści mają ogromne problemy z poruszaniem się po chodnikach, których jeszcze nie wybudowano. 
- Prace w okolicach ul. Gdańskiej powinny się zakończyć za ok. 3 tygodnie… Co do konsekwencji, to sprawy te będą rozpatrywane indywidualnie i na razie jest za wcześnie, żeby te kwestie jednoznacznie określić – twierdzi Janusz Karczyński. 
Przypominamy, że to nie jedyne inwestycje, które nie zostały ukończone w terminie. Starogardzki Rynek (I etap) oddany w całości do użytku miał zostać w maju bieżącego roku, zaś budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego zakończyć miały się pod koniec sierpnia tego roku. 
Rok opóźnienia będzie miał również Park Miejski… 

kociewiak.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe