Trwa 4. edycja akcji Nie jest kolorowo na Pomorzu

  • 8.10.2018, 07:39
  • Stowarzyszenie Traugutt.org
Trwa 4. edycja akcji Nie jest kolorowo na Pomorzu
Podziel się:
Oceń:
POMORZE Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie. Materiały są zbierane w dniach 1 - 15 października 2018 roku głównie na terenie województwa pomorskiego. Na rzecz akcji można przeznaczać nowe przybory szkolne np. pióra, długopisy, kredki, plastelinę, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów.
W ciągu trzech poprzednich edycji w akcję stowarzyszenia włączyło się kilkadziesiąt szkół i instytucji z Pomorza, zebrano i osobiście przekazano kilka ton artykułów papierniczych polskim placówkom oświatowym na Kresach. Oprócz szkół projekt wspierają także osoby oraz firmy prywatne.

Stowarzyszenie Traugutt.org przez ostatnie lata zbierało doświadczenie oraz nawiązywało ścisłe kontakty ze szkołami, przedszkolami, szkółkami działającymi na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie. Rezultatem tych doświadczeń jest rozwój akcji „Nie jest kolorowo” jako projektu mającego na celu, oprócz pomocy czysto materialnej, inicjowanie działań budujących i podtrzymujących polskość na Wschodzie wśród najmłodszego pokolenia. Niektórymi z takich działań jest kojarzenie szkół z Pomorza z tymi z Litwy, organizowanie konferencji i wymian szkolnych, a także konkursu plastycznego „Sercem zawsze przy Polsce”.

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Kontakt do stowarzyszenia pod adresem e-mail: [email protected]. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.niejestkolorowo.pl oraz www.traugutt.org.

Stowarzyszenie Traugutt.org

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 9.10.2018, 15:42
Akty oskarzenia w sprawie znęcania sie nad dziecmi w prywatnym ośrodku opiekuńczym Starogard Gd ( Głośna afera nagłośniona przez Uwagę TVN ) Dzisiaj w Faktach.
Zarząd Powiatu oraz radni powiatowi wiedzieli ,ze dzieje się coś złego bo były wychowanek złożył skargę do Starosty i sprawa trafiła na sesje.
Niestety oprórcz radnego Głucha nie było właściwej reakcji i chęci zbadania sprawy.Skargę Rada Powiatu uznała za bezzasadną.
Jak patrzy się na to,że radni powiatu przyznali sobie bardzo wysokie diety a zabrakło im chęci żeby zbadać dokładnie sprawę dzieci to oburza normalnych ludzi.
Zainteresujcie się dalszym losem tych dzieci bo powiat wywiózł ich do jakiejś prywatnej placówki do Gdańska i z były juz sygnały ,ze są problemy.Mimo to pcpr zawarło umowę aż na trzy lata płacąc grube pieniądze od jednego dziecka.
Tych afer jest za dużo bo choćby nieprawidłowości związane z orzekaniem o niepełnosprawności przez Powiatowy Zespół ,któremu przewodniczy dyrektor PCPR.
Protokoły z kontroli szokują tak jak nagrody przyznawane temu dyrektorowi,który objął stanowisko nie mając żadnego doświadczenia w zarządzaniu ludźmi i podobnymi instytucjami.
Protokoły z kontroli można przeczytać na stronie Głos Kociewia.
Kiedy konsekwencje poniesie starosta i jego zastępca ?
Biorą bardzo wysokie wynagrodzenia a jak widać nie wykonują właściwie obowiązków czyli w tym wypadu nadzoru na podległymi jednostkami.
A kto ich rozliczy za odszkodowanie ok. 30 tysięcy które wypłacili z publicznych pieniędzy b.dyrektor PCPR za wypowiedzenie umowy pracy z naruszeniem prawa ???
W starostwie opłacają zespół prawników tylko po co ? Starosta odpowiadając na zapytanie publiczne Stowarzyszeniu Głos Kociewia stwierdził,ze nie ma opinii prawnej na piśmie !!!!! Czy to kpina ?
Oburzająca sprawa ,która musi być uczciwie rozliczona.
Gdzie sumienie tych ,którzy znowu przebierają nogami żeby po wyborach dorwać się do koryta ?

Pozostałe