DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Muzycznie i sportowo uczcili 64. urodziny Rumi

  • 9.10.2018, 08:10
  • UM Rumia
Muzycznie i sportowo uczcili 64. urodziny Rumi fot. UM Rumia
Podziel się:
Oceń:
RUMIA Mijają 64 lata, odkąd Rumia otrzymała prawa miejskie. Z tej okazji poszczególne jednostki przygotowały specjalne wydarzenia o charakterze sportowym i kulturalnym.

Sobota upłynęła pod znakiem sportu, dzięki „64 setom na 64-lecie”, organizowanym w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. To kontynuacja wieloletniej tradycji związanej z rozgrywkami piłki siatkowej, w których uczestniczą uczniowie lokalnych szkół, przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowcy.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

– Od 2003 roku świętujemy na sportowo, więc już po raz 15. zorganizowaliśmy sety na urodziny miasta – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR. – Tym razem wystartowało łącznie 30 drużyn, w tym przedstawiciele Redy i Wejherowa. Wygrała drużyna niebieskich, w setach było 37 do 27. Patrząc na tabelę, którą prowadzimy od 15 lat, jest 8:7 dla czerwonych – dodaje.

Uczestnicy zmagań, zgodnie z tradycją, mogli skosztować niebieskiego i czerwonego tortu. Odśpiewano także „Sto lat” radnemu Tadeuszowi Piątkowskiemu, który jest pomysłodawcą turnieju.

Natomiast w niedzielę Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił wszystkich mieszkańców na wyjątkowy koncert, również organizowany z okazji 64. rocznicy nadania praw miejskich. W Parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza wybrzmiały największe polskie i zagraniczne arcydzieła operowe, musicalowe, a także rozrywkowe.

Przed widownią wystąpili soliści, którzy na stałe współpracują m.in. z Operą Novą w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Lublinie czy Operą Bałtycką w Gdańsku, mający w swoim dorobku znaczące sukcesy artystyczne w kraju i za granicą. Wokalistom towarzyszyli wybitni instrumentaliści.

– Wybrzmiały dzieła operowe, musicalowe i melodie rozrywkowe, kompozycje m.in. G. Donizettiego, S. Moniuszki, L. Bernsteina czy A. L. Webbera – wymienia dyrektor artystyczny i pomysłodawca wydarzenia Marek Gerwatowski. – Frekwencja dopisała, co pokazuje, że tego typu koncerty są potrzebne mieszkańcom – dodaje.

Widownia entuzjastycznie reagowała praktycznie na każdy utwór. Nie obyło się także bez bisu, którym był utwór „Time to say goodbye”.

Ponadto w poniedziałek (8 października) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbywa się nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Tematami wiodącymi będzie 64. rocznica nadania praw miejskich oraz pośmiertne przyznanie medalu „Za zasługi dla miasta Rumi” śp. Andrzejowi Sadłowskiemu.

fot. UM Rumia

UM Rumia

Zdjęcia (15)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe