Święto seniorów w Pelplinie

  • 11.10.2018, 07:47
  • Urząd Miasta i Gminy Pelplin
Święto seniorów w Pelplinie fot. Urząd Miasta i Gminy Pelplin 10 października 2018 r. w Pelplinie odbył się Gminny Dzień Seniora.
Podziel się:
Oceń:
PELPLIN 10 października 2018 r. w Pelplinie odbył się Gminny Dzień Seniora. Wydarzenie miało miejsce na hali sportowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, w której pojawili się seniorzy z całej okolicy. Gminny Dzień Seniora odbył się w ramach programu Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z Energią”, którego partnerem w tym roku była Grupa LOTOS. Jest to już druga edycja programu, w którym seniorzy z 15 gmin, w tym z Gminy Pelplin, mogą skorzystać z darmowych zajęć ruchowych. Propozycje ćwiczeń fizycznych przygotowali naukowcy gdańskiej AWFiS, którzy specjalizują się w aktywizacji osób starszych. Dzięki temu zajęcia są opracowane specjalnie z myślą o potrzebach seniorów.

Z wielką radością przyjęliśmy ponowną propozycję włączenia się do programu Grupy Energa pn. „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. To już druga edycja tego programu realizowana na terenie naszej gminy, dzięki któremu nasi seniorzy mogli skorzystać z profesjonalnych konsultacji lekarskich, poprawić swoją kondycję fizyczną, a także miło spędzić czas. Ciekawym podsumowaniem całego programu jest Gminny Dzień Seniora, dający możliwość spotkania się seniorów w szerszym gronie. Wszystko to pokazuje, iż tego typu przedsięwzięcia są potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem” – powiedział Tomasz Czerwiński, pełniący funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Na uczestników Gminnego Dnia Seniora czekało bardzo dużo atrakcji. W trakcie imprezy goście mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi czy też sprawdzić wskaźnik masy ciała. Ponadto można było wziąć udział w warsztatach „Mistrzowie w pasach” i dowiedzieć się, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak najlepiej przewozić w nim swoje wnuki. Z kolei podczas spotkania ze strażą pożarną seniorzy mogli się dowiedzieć więcej o problemie smogu, a funkcjonariusze policji przypomnieli, jak nie dać się nabrać pukającym do naszych drzwi oszustom.

Bardzo się cieszymy, iż Samorząd Gminy Pelplin po raz kolejny mógł współpracować z Grupą Energa przy realizacji programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. Mamy nadzieję, że program ten będzie kontynuowany w kolejnych latach, w tym również w Gminie Pelplin.

fot. Urząd Miasta i Gminy Pelplin

Urząd Miasta i Gminy Pelplin

Zdjęcia (52)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe