DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni

  • 11.10.2018, 08:06
  • informacja prasowa
Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdyniaodbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes.

VII Kongres E(x)plory jest stałym punktem programuGdynia E(x)ploryWeek, finałowego wydarzenia Programu E(x)plory, które od 7 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii.W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biznesu, instytucji rządowych, jak również startupowcy, naukowcy i inwestorzy. Uczestnicy VII Kongresu E(x)plory przyjrzą się bliżej zagadnieniu mentoringu oraz aktualnie bardzo popularnym i prężnie działającym programom mentoringowym. Poruszone zostaną między innymi takie pytania, jak: czym jest mentoring, komu jest potrzebny i kiedy powinniśmy pomyśleć o wsparciu mentorskim. Zaprezentowane zostaną także projekty laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory rozwijane w ramach Programu Mentorskiego E(x)plory prowadzonego wspólnie przez PWC Polska oraz Fundację StartupHub Poland. O doświadczeniach uczestnika programu mentoringowego i jego wpływie na dalszą karierę opowie m.in. Igor Kaczmarczyk, Laureat Konkursu Naukowego E(x)plory i założyciel Amber Laboratories. Po udziale w E(x)plory otrzymał on wsparcie od Ambasady Izraela polegające na stażu w Instytucie Weizmanna, gdzie mógł kontynuować swoje badania nad bakteriobójczymi właściwościami bursztynu bałtyckiego.Swój projekt rozwijał również w ramach programu mentorskiego PWC Polska.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Gościem specjalnym VII Kongresu E(x)plory będzie Inna Uwarova, pierwsza koordynatorka polskiego oddziału Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej Europejskiej Agencji Kosmicznej, obecnie doktorantka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 2006 zaangażowała się w projekt satelity studenckiego Europejskiej Agencji Kosmicznej - ESEO. Od ponad 5 lat prowadzi projekt drugiego satelity Politechniki Warszawskiej - PW-SAT2.

Kongres odbędzie się w dniach 24 i 25 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.explory.pl

Współorganizatorami Gdynia E(x)ploryWeeksą Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem Programu E(x)plory jest GrupaLotos. Partnerem strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.


INFORMACJE O ORGANIZACJI

Fundacja Zaawansowanych Technologiipowstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory.Więcej na www.fzt.org.pl

informacja prasowa
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe