Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni

  • 11.10.2018, 08:06
  • informacja prasowa
Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdyniaodbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes.

VII Kongres E(x)plory jest stałym punktem programuGdynia E(x)ploryWeek, finałowego wydarzenia Programu E(x)plory, które od 7 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii.W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biznesu, instytucji rządowych, jak również startupowcy, naukowcy i inwestorzy. Uczestnicy VII Kongresu E(x)plory przyjrzą się bliżej zagadnieniu mentoringu oraz aktualnie bardzo popularnym i prężnie działającym programom mentoringowym. Poruszone zostaną między innymi takie pytania, jak: czym jest mentoring, komu jest potrzebny i kiedy powinniśmy pomyśleć o wsparciu mentorskim. Zaprezentowane zostaną także projekty laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory rozwijane w ramach Programu Mentorskiego E(x)plory prowadzonego wspólnie przez PWC Polska oraz Fundację StartupHub Poland. O doświadczeniach uczestnika programu mentoringowego i jego wpływie na dalszą karierę opowie m.in. Igor Kaczmarczyk, Laureat Konkursu Naukowego E(x)plory i założyciel Amber Laboratories. Po udziale w E(x)plory otrzymał on wsparcie od Ambasady Izraela polegające na stażu w Instytucie Weizmanna, gdzie mógł kontynuować swoje badania nad bakteriobójczymi właściwościami bursztynu bałtyckiego.Swój projekt rozwijał również w ramach programu mentorskiego PWC Polska.

Gościem specjalnym VII Kongresu E(x)plory będzie Inna Uwarova, pierwsza koordynatorka polskiego oddziału Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej Europejskiej Agencji Kosmicznej, obecnie doktorantka na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 2006 zaangażowała się w projekt satelity studenckiego Europejskiej Agencji Kosmicznej - ESEO. Od ponad 5 lat prowadzi projekt drugiego satelity Politechniki Warszawskiej - PW-SAT2.

Kongres odbędzie się w dniach 24 i 25 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.explory.pl

Współorganizatorami Gdynia E(x)ploryWeeksą Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem Programu E(x)plory jest GrupaLotos. Partnerem strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.


INFORMACJE O ORGANIZACJI

Fundacja Zaawansowanych Technologiipowstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Celem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii jest Program E(x)plory.Więcej na www.fzt.org.pl

informacja prasowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe