Bieg charytatywny dla Pauliny i Konrada. Pobiegnij z Dwójką w rytmie serca.

  • 11.10.2018, 08:17
  • UM Gdynia
Bieg charytatywny dla Pauliny i Konrada. Pobiegnij z Dwójką w rytmie serca. W sobotę, 20 października 2018 roku o godz. 11.00 w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbędzie się bieg charytatywny dla Pauliny i Konrada.
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Wszyscy pamiętamy zeszłoroczny charytatywny koncert w Gdynia Arenie zorganizowany przez uczniów z gdyńskiego II LO. Impreza, podczas której wystąpiło wiele gwiazd, która przyciągnęła kilka tysięcy osób i została zorganizowana bez profesjonalnej agencji eventowej, a tylko dzięki całowakacyjnej pracy i determinacji młodych ludzi, okazała się ogromnym sukcesem. Cały dochód z wydarzenia przekazany został na rzecz potrzebujących kolegów. Środki finansowe na leczenie Pauliny i Konrada starczyły na rok. Nadszedł czas, by pomóc im ponownie. Przed nami więc kolejny wielki zryw serc w II Liceum Ogólnokształcącym – bieg i festyn.

Koncert „Gdyńska Dwójka w rytmie serca” odbył się 5 października w Gdynia Arenie. Przyciągnął wielu ludzi dobrej woli poruszonych historią Pauliny Schulz oraz Konrada Kozackiego - ciężko chorych na raka uczniów II LO – a także fanów dobrej muzyki. A było czego posłuchać. Wystąpiły Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner, Adam Stachowiak, Gromee, B.R.O., Wena, Leh i wielu innych wykonawców. A to wszystko dzięki całowakacyjnej pracy i determinacji dwóch nastolatków z gdyńskiej „Dwójki” – Kajetana Wysokińskiego i Pawła Lemke. Był to niezwykły przykład na to, do czego zdolni są młodzi ludzie, zupełnie bezinteresownie, aby pomóc swoim kolegom.

Tegoroczna impreza „Dwójka biegnie w rytmie serca” jest kontynuacją tych szczytnych działań mających na celu pomoc finansową dla dwójki absolwentów szkoły, zmagających się z chorobami nowotworowymi Pauliny Schulz oraz Konrada Kozackiego.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

W sobotę, 20 października 2018 roku o godz. 11.00 w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbędzie się start biegu z boiska II LO przy ulicy Wolności 22b (godz. 9.00 - 10.30 – rejestracja zawodników). Rejestracja uczestników na stronie: elektronicznezapisy.pl/event .

Koszt pakietu startowego:
- dorośli co najmniej 25 zł,
- dzieci i młodzież do lat 18 co najmniej 15 zł.

Bieg odbędzie się na dystansie 5,5 km oraz 1 km (po lesie). Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w biegu, mogą wykupić pakiet „Bieg wirtualny”.

Biegowi towarzyszyć będzie festyn, podczas którego będzie można obejrzeć pokazy Strongmanów - Bartłomieja Grubby i Macieja Hirsza, zrobić sobie zdjęcie z pojazdami zabytkowymi z Muzeum Techniki Wojskowej GRYF, wylicytować atrakcyjne przedmioty, takie jak koszulki i piłki z podpisami piłkarzy Arki Gdynia, porcelanę z Daru Młodzieży czy vouchery do Sopockiej Fabryki Urody, gdyńskiej Mana Spa oraz Loopy’s World i wiele innych.

W programie również koncerty, kiermasze, zawody strzeleckie Bractwa Kurkowego, food trucki, kawiarenki oraz mecz nauczycieli z absolwentami II LO.

Paulina Schulz i Konrad Kozacki to młodzi ludzie zmagający się z ciężkimi chorobami.
Paulina od 3 lat bardzo poważnie choruje na białaczkę. Natomiast Konrad walczy z rzadką, nieoperacyjną chorobą nowotworową – mięsakiem kościopochodnym. Leczenie obojga uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych.

Ewentualne darowizny można przekazać na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem "Bieg charytatywny". Nr konta: 69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000 (Bank Zachodni WBK Gdynia).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Konsul Honorowy Francji Alain Mompert.

UM Gdynia
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe