Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

  • 11.10.2018, 13:49
  • redakcja
Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć
Podziel się:
Oceń:
Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest poważną decyzją i wiąże się z większym obciążeniem domowego budżetu przez najbliższe miesiące, lata. Dlatego należy ją podjąć rozważnie, w oparciu o sprawdzone i wiarygodne informacji. Dowiedz się, co musisz wiedzieć, zanim zaciągniesz kredyt gotówkowy

Koszty

Przed wzięciem kredytu gotówkowego wypadałoby się zorientować w kosztach, z jakimi się on wiąże. Składają się na nie przede wszystkim odsetki i prowizja, niekiedy także ubezpieczenie, które może być, choć nie zawsze jest obowiązkowe. Aby nie kłopotać się z wyliczaniem odsetek i prowizji od każdego kredytu, w celu porównywania ofert warto posługiwać się wskaźnikiem RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Obejmuje ona bowiem wszystkie możliwe opłaty, dlatego jest tak skutecznym narzędziem w porównywaniu kredytów. Również porównywarka kredytów bardzo się przydaje w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Wysokość raty

Wysokość raty jest kluczowa z punktu widzenia spłacania kredytu. Ustalając ją, pamiętaj, że nie może być zbyt wysoka, tak aby nie stanowiła przesadnie dużego obciążenia dla Twojego budżetu domowego. Z drugiej strony rata nie powinna być zbyt niska, bo to z kolei skutkuje podwyższonym oprocentowaniem i w rezultacie większymi kosztami, a tego z pewnością nie chcesz, prawda?

Termin spłaty

Zanim podpiszesz umowę kredytową, zorientuj się, jak dużo czasu masz na spłatę zobowiązania. To szczególnie ważne przy dużej kwocie, kiedy chce się ją rozłożyć na więcej niż 5 lat, bo nie wszystkie banki dają taką możliwość. Jeśli za pieniądze pozyskane z kredytu gotówkowego chcesz kupić auto, zastanów się, czy z powodu możliwości ustalenia dłuższego terminu rozsądniejszym rozwiązaniem nie będzie kredyt samochodowy. Najlepszą ofertę znajdziesz w porównywarce kredytów samochodowych kredytowo.org.

Formalności i procedury

Jakie dokumenty należy przygotować, żeby otrzymać kredyt? Jaką zdolność kredytową trzeba w tym celu uzyskać? Jak długo trwają wszystkie procedury kredytowe? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, szczególnie jeśli zależy Ci na czasie i chcesz możliwie szybko otrzymać kredyt. W zależności od banku procedury są różne i mogą trwać od kilkudziesięciu minut do kilku dni.

Opłaty za przedłużenie terminu i windykację

Wiadomo, że zaciągając kredyt, chcesz go spłacić jak najszybciej, ale życie często pisze własne scenariusze. Aby nie wpaść spod przysłowiowego deszczu pod rynnę, przed pożyczeniem pieniędzy zorientuj się, ile kosztuje przedłużenie terminu i z jakimi opłatami wiążą się czynności windykacyjne. Zawsze lepiej dmuchać na zimne i być gotowym na najgorsze.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe