Śmiertelny wypadek w Brzeźnie Lęborskim

  • 11.10.2018, 13:57
  • KPP Wejherowo
Śmiertelny wypadek w Brzeźnie Lęborskim fot. KPP Wejherowo W niedzielę około godziny 16:30 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w gminie Łęczyce, w Brzeźnie Lęborskim.
Podziel się:
Oceń:
BRZEŹNO LĘBORSKIE W niedzielę w Brzeźnie Lęborskim doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym uczestniczył kierowca samochodu vw polo. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia.Na miejscu pracowała też specjalna komisja, której zadaniem było sprawdzenie infrastuktury drogowej.

W niedzielę około godziny 16:30 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w gminie Łęczyce, w Brzeźnie Lęborskim – droga na Świchowo. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Mundurowi przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz ustalali jego przebieg. W czynnościach tych uczestniczyli biegli specjaliści: z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz medycyny sądowej. Czynności na miejscu wypadku nadzorował prokurator. Jak ustalili funkcjonariusze 35-latek kierujący vw polo zjechał na lewą stronę i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.

Następnie we wtorek specjalna komisja składająca się z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, lokalnego Posterunku Policji, funkcjonariusza pionu dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkała się na drodze w tym miejscu, w którym doszło do tego wypadku drogowego. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt telefoniczny 58 672 97 53 lub 50.

Policjanci przypominają i apelują

Aktualna aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowco pamiętaj aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, korzystaj z pasów bezpieczeństwa.

KPP Wejherowo

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bolek
Bolek 16.10.2018, 00:31
Gdzie jest mój komentarz?
Bolek
Bolek 16.10.2018, 00:24
Jak się człowiek śpieszy,to się diabeł cieszy.

Pozostałe