Kulturalne zakończenie sezonu na Żuławach w Domu Podcieniowym "Danziger Kopf"

  • 12.10.2018, 07:52 (aktualizacja 12.10.2018, 08:04)
  • mat. prasowe
Kulturalne zakończenie sezonu na Żuławach w Domu Podcieniowym "Danziger Kopf" fot. Piotr Lemański / mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

ŻUŁAWKI W ramach cyklicznych już spotkań w Domu Podcieniowym Państwa Mariusza i Katarzyny Wiśniewskich w Żuławkach tym razem, po literaturze, malarstwie, muzyce i filmie... postawiono na teatr. W najbliższą sobotę - 13 października wystąpi na ponad 200 letnich deskach podcieniowego "teatru" aktor niezwykły. W ramach inteligentnego monodramu w postać Adama Mickiewicza wcieli się Wojciech Tremiszewski z Teatru Wybrzeżak w Gdańsku, znany większości z kabaretu Limo oraz serialu "Spadkobiercy", gdzie grał kultową postać Warrena, przyjaciela rodziny Owensów. Całość poprzedzi promocja najnowszego kwartalnika "Prowincja".

13 października w domu podcieniowym w Żuławkach, tzw. "Danziger Kopf" - "ADAMA MICKIEWICZA LIRYCZNA PRÓBA ODNALEZIENIA SIĘ W BRANŻY ROZRYWKOWEJ". Opowieść o Adamie Mickiewiczu, który dogaduje się z Bogiem i schodzi na padół narodowy, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje zdobyć serca swych rodaków jako Komik! Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Godzinny monodram o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Grany z powodzeniem w klubach, teatrach, festiwalach tak kabaretowych, jak i teatralnych, a także w przepięknym Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Tekst, reżyseria i wykonanie - Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser, improwizator. Członek niegdysiejszego KABARETU LIMO, Warren ze "SPADKOBIERCÓW", improwizował/uje w W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, Sam Termos. Dyrektor artystyczny Gdańskiego Festiwalu Improwizacji „Podaj Wiosło”.

To już trzecie w tym roku wydarzenie, które jest w całości prywatną inicjatywa rodziny Wiśniewskich. Jest to też jedyna okazja na wejście do jednego z najbardziej znanych i zadbanych zabytków Żuław - domu podcieniowego nr 6, który bije rekordy popularności w mediach społecznościowych.  Przypomnijmy, że dom ostatnio był bohaterem  dokumentu telewizji japońskiej TBS pt. "Okno na Świat", gdzie prezentowano największe zabytki architektury drewnianej w Polsce w tym świątynie Wang, kolorową wieś Zalipie oraz właśnie dom podcieniowy w Żuławkach.

"Mickiewicz" zamyka sezon kulturalny na Żuławach w 2018r. W przyszłym roku Wiśniewscy planują festiwal filmów finansowanych przez crowdfunding czyli finansowanych przez internautów oraz pokaz najbardziej oczekiwanej premiery francuskiego filmu Sci-Fi w klimacie lat 80tych pt. "Blood Machines". O premierze będziemy informować już wkrótce.


Fotografie domu: Piotr Lemański

Plakat: Wojciech Tremiszewski

mat. prasowe

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe