Zaginął w lesie. Dzięki kamerze termowizyjnej poszukiwania trwały niecałą godzinę.

  • 12.10.2018, 14:12
  • KWP Gdańsk
Zaginął w lesie. Dzięki kamerze termowizyjnej poszukiwania trwały niecałą godzinę. fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
BORZYTUCHOMIE Niecałą godzinę trwały poszukiwania bezdomnego mężczyzny, który przebywał w lesie w okolicach Borzytuchomia. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że źle się czuje, potrzebuje pomocy i nie ma sił aby wyjść z lasu. Dyżurny w miejsce, gdzie mógł przebywać mężczyzna skierował patrole oraz skoordynował poszukiwania ze strażakami. Nieoceniona w działaniach okazała się kamera termowizyjna, dzięki której policjanci szybko odnaleźli poszukiwanego mężczyznę i przekazali go służbom medycznym.

W środę po godzinie 21.00 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie, który potrzebuje pomocy. Zgłoszenie dotyczyło bezdomnego mężczyzny, który jest w lesie, źle się czuje i nie ma siły, aby dojść do drogi. Mężczyzna sam zadzwonił na numer alarmowy i powiedział, jest w lesie w okolicach Borzytuchomia i jest niedaleko drogi, bo słyszy przejeżdżające samochody. Niestety dyżurny nie mógł już się skontaktować z wzywającym pomocy mężczyzną, ponieważ rozładował się mu telefon.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. W rejon gdzie mógł przebywać mężczyzna skierowane zostały patrole, a także powiadomiona została straż pożarna, aby wspólnie rozpocząć poszukiwania.

Policjanci ustalili także, że mężczyzna najprawdopodobniej przebywa w lesie pomiędzy Borzytuchomiem a Jutrzenką. Policjanci i strażacy sprawdzali las w tej okolicy i nawoływali mężczyznę, lecz ten nie odpowiadał. W miejsce poszukiwań skierowany został patrol z kamerą termowizyjną. Dzięki temu urządzeniu policjanci już po kilku chwilach znaleźli mężczyznę, który wzywał pomocy. 68 – latek leżał w okryty śpiworem, był przytomny i komunikatywny. Został przekazany służbom medycznym.

Dzięki dobrej koordynacji poszukiwań i profesjonalnym działaniom mundurowych na miejscu 68 – latek szybko został odnaleziony i została mu udzielona niezbędna pomoc. Poszukiwania w znaczny sposób ułatwiła policjantom kamera termowizyjna, która została zakupiona dzięki wsparciu Gminy Borzytuchom.

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe