Potrącenie rowerzystki w Rumi. 62-latka trafiła do szpitala.

  • 12.10.2018, 14:21 (aktualizacja 12.10.2018, 14:28)
  • KWP Gdańsk
Potrącenie rowerzystki w Rumi. 62-latka trafiła do szpitala. fot. KWP Gdańsk Ranna 62-latka została przetransportowana do szpitala.

Podziel się:

Oceń:

RUMIA Wczoraj w Rumi doszło do wypadku rogowego z udziałem rowerzystki oraz kierowcy samochodu citroen. W wyniku potrącenia kierująca rowerem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Policjanci przed godziną 13:00 wczoraj otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Rumi na ul. Sobieskiego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowali funkcjonariusze z wejherowskiej drogówki oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, wyjaśniali okoliczności wypadku oraz sprawdzili trzeźwość 20-latka kierującego citroenem oraz 62-letniej rowerzystki. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-letni kierowca podczas włączania się do ruchu najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa cyklistce jadącej chodnikiem, wyniku czego doszło do jej potrącenia. Ranna 62-latka została przetransportowana do szpitala.

Policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy.

Policjanci apelują:

Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierowco pamiętaj aby także dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, pamiętaj na drodze nie jesteś sam.  

A ponadto przypominają:

- niedozwolone jest przejeżdżanie rowerami przez przejścia dla pieszych,
- chodnikiem można jeździć tylko w kilku wyjątkowych określonych przepisami przypadkach tj.: gdy dozwolona prędkość jazdy samochodów na drodze, wzdłuż której biegnie chodnik,  wynosi więcej niż 50 km/h, gdy aura na dworze jest niesprzyjająca – silne opady deszczu, mgła, porywisty wiatr.
-chodnikiem mogą, w każdych warunkach, jeździć dorośli mający pod opieką dziecko w wieku poniżej 10 lat.

fot. KWP Gdańsk

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wypadek
wypadek 15.10.2018, 15:47
Potrąconą Panią lub jej rodzinę bardzo proszę o kontakt [email protected]

Pozostałe