Słupszczanie uczestnikami ogólnopolskiego pleneru projektowego

  • 15.10.2018, 08:08
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Słupszczanie uczestnikami ogólnopolskiego pleneru projektowego fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Kajetan Wójcik i Tadeusz Czomber, uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku,uczestniczyli w V Ogólnopolskim Plenerze Projektowym „Interakcje 2018”. Wydarzenie odbyło się w podpoznańskich Skokach i zgromadziło uczestników z 17 liceów plastycznych z całego kraju.

Na terenie Plenerowego Domu Studenckiego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w miejscowości Skoki uczestniczyła młodzież z całej Polski, która

posiada szczególne predyspozycje i pragnąca kontynuować naukę w zakresie szeroko pojętych działań projektowych. Pierwsze dwa dni upłynęły słupskim licealistom na wykładach i spotkaniach z prof. Bogumiłą Jung z UAP, Małgorzatą Małecką, Mateuszem Płóciennikiem i Karoliną Prymas- Jóźwiak, kolejne dni to zadania projektowe i praca w grupach. Ostatniego dnia uczniowie spotkali się z Anną Orską, przede wszystkim projektantką, ale także profesorem Politechniki Koszalińskiej.

Kajetan i Tadeusz aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, m.in. zaprojektowali własną formę użytkową inspirowaną naturą (biotechnika). Mieli też okazję poszerzyć i uzupełnić dotychczasowe formy kształcenia uczestnicząc w interesujących wykładach i dyskusjach.

Celem ogólnopolskiego spotkania młodzieży było pobudzenie aktywności konceptualnej, twórcze wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych na innych przedmiotach artystycznych, kreatywne myślenie i działanie -doświadczenie pracy w innych warunkach i innym tempie niż w szkole, kształtowanie umiejętności jasnej argumentacji i obrony własnego projektu oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Wyjazd uczniów na plener został ufundowany przez dyrekcję słupskiego plastyka. Plener prowadzili: Mariola Pieprzyk, Ludmiła Kaźmierska, Konrad Juściński i Tomasz Ryszczyński.

Organizatorem wydarzenia było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Plener jest wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe