All About Freedom Festival

  • 19.10.2018, 08:01
  • ECS / mat.prasowe
All About Freedom Festival
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Szesnaście filmów w dziewięć dni – fabuły i dokumenty, wiele nagradzanych na najważniejszych światowych festiwalach, niezmiennie nowości, cztery premiery. W programie również spotkania z twórcami, debaty i muzyka w OGRODZIE POWOLNOŚCI. Na wszystkie wydarzenia poza seansami w audytorium obowiązuje wstęp wolny.

Tradycyjnie AAFF proponuje repertuar, który nie zawsze ma szansę gościć na ekranach dużych kin, a ceny biletów są bardzo konkurencyjne. Co ważne dla gości – filmów nie poprzedzają bloki reklamowe, a więc punktualność jest ważna!

PREMIERY | W programie m.in. premiera trójmiejska dokumentu: „Dobra zmiana” (reż. Konrad Szołajski) –portret dwóch kobiet, a jednocześnie pierwsza po 2015 roku filmowa próba przyjrzenia się polskim światom równoległym, a także trzy premiery polskie: dramat „Ayka” (reż. Siergiej Dworcewoj) – o mocy macierzyńskiego instynktu (Złota Palma dla najlepszej aktorki dla Samal Esljamovej), zacierający granice pomiędzy fabułą a dokumentem „Obnażeni” (reż. Jaron Szani) – o przypadku, który może wiele zmienić, i dramat „Ostatni dzwonek” (reż. Sébastien Marnier) – uniwersalna historia o szkole, o zerwanej relacji dorosłych z dziećmi, nauczycieli z uczniami.

FILMY KONKURSOWE | Profesjonalne jury – w składzie: Agnieszka Lichnerowicz, Janusz Wróblewski i Jan P. Matuszyński – wyłoni zwycięski film festiwalu, wybierając spośród pięciu obrazów, wszystkie to fabuły: „Donbas” (reż. Siergiej Łoźnica) – opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie postprawdy i fake newsów, „Najczystszy jest popiół” (reż. Zhangke Jia) – historia dziewczyny zakochanej w prowincjonalnym gangsterze (nominacja do Złotej Palmy w Cannes), „Sny wędrownych ptaków” (reż. Cristina Gallego, Ciro Guerra) – dwoje kolumbijskich twórców wypróbowuje granice gatunków filmowych, aby opowiedzieć o czasach narkotykowej gorączki w Kolumbii lat 70. XX wieku, oraz wspominane już „Obnażeni” (reż. Jaron Szani) i „Ayka” (reż. Siergiej Dworcewoj). Nagrodę AAFF w wysokości 30 tys. zł, ufundowaną przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, otrzyma reżyser filmu najtrafniej odnoszącego się do aktualnych wyzwań, przed którymi stoi człowiek, i przyczyniającego się do zrozumienia wartości solidarności.

W tym roku już po raz siódmy publiczność AAFF także będzie typować najlepszy obraz festiwalu. Przed seansem zaopatrzyć się trzeba w KUPON KONKURSOWY, wypełnić go po projekcji – przyznając filmowi punkty, im więcej punktów, tym wyższa ocena (1–5). A potem już tylko czekać – wśród uczestników konkursu będą rozlosowywane nagrody.

KIEŚLOWSKI. ZBLIŻENIE | Polecamy popołudnie KIEŚLOWSKI. ZBLIŻENIE – 25 października, o godz. 16.00. Pretekstem do rozmowy o Krzysztofie Kieślowskim (1941–1996) – reżyserze i scenarzyście filmowym, który swym talentem na trwałe zapisał się w historii kinematografii – jest najnowsza biografia „Kieślowski. Zbliżenie”, autorstwa reportażystki Katarzyny Surmiak-Domańskiej. Wstępem do spotkania będą dwa dokumenty krótkometrażowe Kieślowskiego.

OGRÓD POWOLNOŚCI | Popołudniami i wieczorami zapraszamy do OGRODU POWOLNOŚCI, gdzie będzie rozbrzmiewać instalacja przestrzenno-dźwiękowa Ola Walickiego, wpisana w przestrzeń ogrodu zimowego ECS. Zaplanowano też trzy koncerty, zagrają: Berjozkele/Libelid – przedwojenne pieśni w języku jidysz, Banda Nella Nebbia – nawiązująca do tradycyjnej muzyki polskiej, litewskiej i klezmerskiej, z jednoczesnymi konotacjami jazzowymi i rockowymi, oraz sekstet Jerz Igor – muzyka dla dzieci i rodziców.

AAFF KIDS | W tym roku zaproponowaliśmy najmłodszym widzom wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie, a potem animacje. Wszystkie bilety już się rozeszły. Rodziny z dziećmi zapraszamy na ogrodu powolności na koncert sekstetu Jerz Igor, podobno przednia zabawa – 28 października, niedziela, godz. 13.30–15.00.

Kobiety w filmie. Kanadyjska perspektywa | W Polsce w 1918 roku, a w Kanadzie rok później przyznano kobietom prawa wyborcze. Zapraszamy do rozmowy o portretach kobiet w kanadyjskim kinie i na projekcję filmu „Porcupine Lake” (reż. Ingrid Veninger) – 26 października, piątek, godz. 15.00.

BILETY

  • bilet normalny na seans | 12 zł/jeden seans
  • bilet na seans w cenie promocyjnej | tylko w kasach ECS
  • jednorazowy zakup minimum 4 biletów: 9 zł/jeden seans
  • dla posiadacza Gdańskiej Karty Mieszkańca oraz Karty do Kultury: 9 zł/jeden seans
  • osobie, która kupiła bilet na oprowadzanie kuratorskie 7 października (ecs.gda.pl), przysługuje 1  bilet na wybrany film:  9 zł/jeden seans
  • osobie, która kupiła 1 bilet na seans filmowy w ramach AAFF, przysługuje 1 promocyjny bilet na wystawę stałą: 15 zł

Pełen program festiwalu | aaff.pl + ecs.gda.pl

ECS / mat.prasowe
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe