Gmina Pszczółki mistrzem I Olimpiady „Dynamicznych Seniorów z Energią”

  • 23.10.2018, 07:42
  • Grupa ENERGA
Gmina Pszczółki mistrzem I Olimpiady „Dynamicznych Seniorów z Energią” fot. Grupa ENERGA
Podziel się:
Oceń:
Dynamiczni Seniorzy z Energią wykazali się duchem sportowej rywalizacji podczas pierwszej edycji Olimpiady zorganizowanej przez Grupy Energa i LOTOS.

Na sali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zmierzyły się reprezentacje 14 spośród 15 pomorskich gmin uczestniczących w programie "Dynamiczni Seniorzy z Energią". Dla ok. 250 zawodników przygotowano specjalny zestaw konkurencji, obejmujący m.in. tor przeszkód, rzut do kosza, wymagającego współpracy grupowej "pajączka" czy zawody w marszu na czas.

Ostatecznie zdobywcą najwyższego lauru Olimpiady "Dynamicznych Seniorów z Energią" okazała się gmina Pszczółki. Drugie miejsce zajęła gmina Skarszewy, zaś trzecie - Przywidz. Wręczone też zostały nagrody indywidualne dla poszczególnych zawodników, a także upominki dla laureatów miejsc na podium.

- Po sukcesie Olimpiady widać wyraźnie, że „Dynamiczni Seniorzy z Energią” rozwijają się w dobrym kierunku i doskonale odpowiadają na potrzeby mieszkańców naszych gmin. Jestem pod wielkim wrażeniem energii, jaką mają w sobie nasi seniorzy, wykazali się duchem sportowej rywalizacji. Dlatego gratuluję zarówno zwycięzcom z Pszczółek, ale wszystkim uczestnikom Olimpiady, bo od pucharów i medali ważniejsze jest to, że całemu światu udowodnili, jak piękna i aktywna może być jesień życia - mówi Dariusz Falkiewicz, prezes zarządu Energi Obrotu.

Tytuł programu, czyli Dynamiczni Seniorzy z Energią, ziścił się w stu procentach, a to daje olbrzymi potencjał do kolejnych edycji – powiedział Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Grupa LOTOS S.A. – Dzisiaj widzimy, że aktywność fizyczna rozkwitła w pomorskich miejscowościach. Ważne jest budowanie integracji w lokalnych społecznościach. Wspólna inicjatywa Grupy LOTOS i Grupy Energa ma pokazać, że emerytura może być czasem na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także jest wspaniałą okazją do nawiązywania znajomości i aktywnego wypoczynku.

Dodatkową atrakcją Olimpiadu były konkursy dla publiczności i pokazy między konkurencjami, m.in. szermierki floretem, gimnastyki czy tańca. Przeszło pół tysiąca kibiców, którzy przyjechali wraz z zawodnikami, przygotowało transparenty i zagrzewało swoje drużyny do walki śpiewem oraz wiwatami. Wraz z drużynami bawili się też w trakcie przerw w zawodach do polskich i zagranicznych przebojów muzyki popularnej.

Olimpiada to jednak nie koniec drugiej edycji programu "Dynamiczni Seniorzy z Energią", realizowanego przez Grupę Energa wraz z partnerem, Grupą LOTOS. Do 23 listopada w poszczególnych gminach trwać będą treningi opracowane i realizowane przez ekspertów z AWFiS, na które organizatorzy nadal serdecznie zapraszają.

fot. Grupa ENERGA

Grupa ENERGA

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe