Słowiańskie Dziady w Grodzisku Owidz

  • 23.10.2018, 08:11
  • mat. prasowe
Słowiańskie Dziady w Grodzisku Owidz mat. prasowe / Adam Maćkowski Dziady 2017
Podziel się:
Oceń:
OWIDZ W najbliższą sobotę (27.10) Grodzisko Owidz zaprasza na dawne słowiańskie święto Dziady. Podczas wydarzenia wysłuchać można będzie wykładu popularnonaukowego, obejrzeć inscenizację dawnych obrzędów, wysłuchać koncertu oraz wziąć udział w warsztatach plecionkarskich.

Dziady w obrzędowości dawnych Słowian to czas dedykowany zmarłym przodkom, czas interakcji z ich duszami, które w ten jesienny, mroczny czas mogą - jak wierzono - powracać do świata żywych. Należy ich godnie przyjąć, nakarmić, napoić i pozwolić się ogrzać przy ogniu. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, Grodzisko Owidz zaprasza wszystkich zainteresowanych na inscenizację obrzędu Dziadów, który zaprezentuje grupa odtwórców historii wczesnego średniowiecza z Poznania i Trójmiasta. Spektakl to niesamowite widowisko i żywa lekcja historii. Start inscenizacji tuż po zmroku, o godzinie 17:30.

Przed inscenizacją obrzędu na owidzkim grodzie, warto wysłuchać w sali konferencyjnej Grodziska Owidz popularnonaukowego wykładu pt. "Wizja śmierci i życia pozagrobowego u dawnych Słowian". Zaplanowany jest on na godzinę 15:00. Wykład wygłosi dr Paweł Szczepanik, autor książki "Słowiańskie zaświaty". Natomiast od godziny 11:00 trwać będą warsztaty plecionkarskie (zapisy na warsztaty: [email protected]). Program wydarzenia zwieńczy okolicznościowy koncert Sebastiana Madejskiego: "Dziady na jeden głos, czyli Pośpiewy Fragmentaryczne". (godz. 19:00, sala konferencyjna).

Uwaga! Organizatorzy proszę o nieużywanie fleszy podczas wydarzenia.

mat. prasowe
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe