Akcja „ZSI i SMS czyta dzieciom”. Uczniowie czytają przedszkolakom

  • 24.10.2018, 08:05
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Akcja „ZSI i SMS czyta dzieciom”. Uczniowie czytają przedszkolakom fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku ruszyli z akcją „ZSI i SMS czyta dzieciom”. Inicjatywa młodzieży polega na realizowaniu działań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci. W ramach przedsięwzięcia uczniowie w ciągu bieżącego roku szkolnego odwiedzą 20 słupskich przedszkoli, gdzie będą czytać milusińskim bajki oraz inicjować zabawy wokalno-taneczne.

Młodzież akcję czytelniczą wśród najmłodszych dzieci rozpoczęła od wizyty w słupskim Przedszkolu Parkowym. Tam uczniowie czytali przedszkolakom bajki oraz aranżowali różnezabawy związane ze śpiewem i tańcem. Działania czytelnicze młodzi słupszczanie będą realizować co tydzień w słupskich przedszkolach. Akcja „ZSI i SMS czyta dzieciom” stanowi część zaplanowanych wydarzeń w związku z jubileuszem 20-lecia działalności„Informatyka”.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa i wartościowej literatury dla dzieci, kształcenie nawyków czytelniczych, rozbudzanie wyobraźni, wyrabianie w dziecku postawy czytelniczej i zachęcenie dorosłych do głośnego i systematycznego czytania dzieciom. Koordynatorem akcji jest Karolina Pera, nauczycielka języka polskiego w ZSI w Słupsku.

- W ramach naszej akcji planujemy odwiedzić dwadzieścia słupskich przedszkoli. Dlaczego akurat będziemy gościć w tylu placówkach? W tym roku przypada jubileusz 20-lecia działalności naszej szkoły, więc wspólnie z uczniami wpadliśmy na pomysł, że zorganizujemy jakąś fajną, cykliczną akcję z pożytkiem dla lokalnej społeczności.Pojawił się pomysł na inicjatywę czytelniczą wśród przedszkolaków. Dwadzieścia wizyt w przedszkolach ma więc symbolikę jubileuszową.Ponadto czytanie książek wspiera rozwój intelektualny,psychiczny i społeczny dziecka. Zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne malucha, a przy tym przynosi mu radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Warto kształtować takie nawyki wśród najmłodszych – mówi Karolina Pera.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe