Mieszkanie Plus w Gdyni: ruszył nabór do 172 mieszkań

  • 26.10.2018, 08:33
  • UM Gdynia
Mieszkanie Plus w Gdyni: ruszył nabór do 172 mieszkań

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Od dziś osoby zainteresowane wynajęciem Mieszkania Plus w Gdyni mogą składać wnioski o nabór w programie. Na przyszłych najemców czekają mieszkania od 1-pokojowych do 5-pokojowych. Do wyboru pozostaje także opcja najmu, a także najmu z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25 i 30 lat. Zostały również określone szczegółowe kryteria, które muszą zostać spełnione przez osoby aplikujące o mieszkanie.

Nabór wniosków odbywa za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej gdyńskiej inwestycji www.mieszkanieplusgdynia.pl. We wniosku należy podać m.in. swoje dane osobowe, rodzaj umowy jaką najemca jest zainteresowany oraz metraż mieszkania. Wypełniając go należy zwrócić uwagę na podanie poprawnego adresu email, na który kandydat otrzyma informację zwrotną z nadanym numerem wniosku oraz wymaganymi oświadczeniami i dokumentami. Potencjalni najemcy będą mieli 14 dni na dostarczenie wypełnionych dokumentów do jednego z trzech Punktów Informacyjnych programu Mieszkanie Plus np. znajdującego się w gdyńskim Urzędzie Miasta. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2018 roku.

Czynnikiem decydującym o przyznaniu mieszkania jest spełnienie kryteriów finansowych, czyli posiadanie zdolności terminowego opłacania czynszu najmu. Przyszli najemcy będą także weryfikowani w oparciu o kryteria społeczne, które określono uchwała Rady Miasta Gdyni. Uznano, że preferencje najmu otrzymają: najemcy z dziećmi, osoby, które ukończyły 65 lat, najemcy, których dotyczy problem niepełnosprawności, osoby płacące podatki w Gdyni oraz ci, którzy w niej na stałe zamieszkują.

Ustalając kryteria, poza tymi, które zostały bezwzględnie narzucone przez ustawę, chcieliśmy aby preferencje mieli ci gdynianie, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, bo obecnie pozostają w pewnym sensie niewidoczni dla systemów, czyli zbyt zamożni na lokal z zasobu komunalnego (przekraczają kryterium majątkowe) i zbyt niezamożni na kredyt i kupno mieszkania na wolnym rynku. Dodatkowo wprowadziliśmy ułatwienia dla rodzin, osób starszych i borykających się z poważną niepełnosprawnością – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Szczegółowe kryteria pierwszeństwa:

  • dziecko w gospodarstwie domowym – 2 punkty za każde dziecko,
  • najemca ukończył 65 lat – 2 punkty,
  • członek gospodarstwa domowego legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności – 3 punkty,
  • członek gospodarstwa domowego legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności – 3 punkty,
  • zamieszkiwanie na terenie Gminy Miasta Gdynia bezpośrednio przed złożeniem wniosku – 10 punktów,
  • rozliczanie się z podatku dochodowego w Gdyni – 10 punktów.

Zdolność czynszową oraz czynsz można obliczyć za pomocą kalkulatorów znajdujących się na stronie www.mieszkanieplusgdynia.pl Na tej stronie znajduje się także komplet informacji dotyczących całej inwestycji, wszystkich kryteriów naboru.

Mieszkanie Plus w Gdyni ma możliwie jak najszerzej odpowiadać na potrzeby mieszkańców miasta, którzy poszukują własnego dachu nad głową – przekonuje Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Dlatego oferujemy różne rodzaje umów – długoterminowego najmu i najmu z dojściem do własności. W zależności od sytuacji finansowej najemcy, będzie mógł stać się właścicielem wynajmowanego mieszkania już po 15 lub dopiero po 30 latach od momentu podpisania umowy. Proponujemy także różne standardy wykończenia mieszkań – od deweloperskiego po wykończenie „pod klucz”. Nasza oferta jest szeroka, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że inne są potrzeby seniorów, a inne młodych rodzin z dziećmi. – dodaje.

Osiedle położone w spokojnej okolicy poza centrum, przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki w Gdyni, jest częścią ogólnopolskiego programu Mieszkanie Plus. Inwestycja to 172 komfortowe i funkcjonalne mieszkania, usytuowane w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach o nowoczesnej architekturze. Na terenie osiedla przewidziano 224 miejsca postojowe dla samochodów.

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe