ABC pożyczek prywatnych

  • 7.11.2018, 08:06 (aktualizacja 07.11.2018 08:07)
  • artykuł sponsorowany
ABC pożyczek prywatnych
Podziel się:
Pożyczki prywatne to wciąż młoda i rozwijające się gałąź na rynku finansowym. Dowiedz się jakie są konkretne różnice pomiędzy pożyczką prywatną a kredytem. Gdzie możesz uzyskać pożyczkę prywatną. Jak uzyskać pożyczkę prywatną będąc zadłużonym.

Podstawowe różnice i regulacje

Kredyt z definicji jest umową zawartą pomiędzy pożyczkobiorcą a bankiem. I to właśnie dla instytucji bankowych zarezerwowana jest nazwa kredytu. Rynek kredytowy jest ściśle regulowany i kontrolowany, czego nie można powiedzieć o pożyczkach pozabankowych.

Klientom nie sprzyjają dodatkowo coraz wyższe wymagania banków odnośnie kredytów. Magiczne sformułowanie zdolności kredytowej spędza sen z powiek niejednej osobie, która pilnie potrzebuje zastrzyku gotówki.

Pożyczki prywatne – błędna definicja

Stereotypowo pożyczki prywatne kojarzą się większości z nas z pożyczaniem pieniędzy od bliskich lub znajomych, ewentualnie od tak zwanych lichwiarzy, którzy wysyłają po kolejne raty pracowników w samochodach z przyciemnianymi szybami.

Ten obraz nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a rynek pożyczek prywatnych stał się miejscem inwestycji oraz otwarcia nowych możliwości zarówno dla tych, którzy chcą pożyczać i dzięki temu mnożyć kapitał jak i potrzebujących szybkiego i bezproblemowego dopływu nowych środków.

Gdzie dostaniesz pożyczki prywatne

Niewątpliwą zaletą pożyczek prywatnych jest możliwość bezpośredniego kontaktu z pożyczkodawcą (inwestorem). Daje to otwarte pole do negocjacji warunków z których zadowolone będą obie strony.

Wielką przewagą pożyczek prywatnych jest ich oczywista dostępność i szybkość podejmowania decyzji. W większości wypadków wystarczy wypełnić prosty wniosek, który zajmuje nie więcej niż 15 minut. W wypadku pozytywnej weryfikacji pieniądze są na naszym w koncie w ciągu zaledwie kilku minut.

Pożyczki prywatne otrzymać możesz w:

  • parabankach
  • portalach pożyczek społecznościowych
  • portalach ogłoszeniowych

Bardzo dobrą ofertą oraz pozycją na rynku może pochwalić się Ekassa, która udziela pożyczek praktycznie “od ręki”. Po krótkiej weryfikacji można otrzymać pożyczki nawet do 9000 zł. Bogata oferta obejmuje udzielanie chwilówek, pożyczek ratalnych, pożyczek konsolidacyjnych dla zadłużonych. Firma cieszy się dobrą opinią oraz sporą grupą zadowolonych klientów.

1200х628.jpg

 

Pieniądze dla zadłużonych

Masz już jeden kredyt a wydarzyło się w twoim życiu coś przez co potrzebujesz szybkiego dopływu gotówki. Zazwyczaj w takiej sytuacji w banku otrzymujesz decyzję negatywną, zwłaszcza jeśli twoja punktacja w BIK nie jest zbyt wysoka (bo np. zdarzyło ci się raz spóźnić ze spłatą raty) lub jeśli jesteś wpisany do KRD.
Wówczas na ratunek przychodzą właśnie prywatne pożyczki i ich bezdyskusyjnie większa przyznawalność. Każdy kolejny wniosek o kredyt bankowy niestety obniża twoją zdolność w oczach banków. Wiele firm pożyczkowych nie sprawdza ani BIK, ani KRD, dlatego możesz skorzystać z dodatkowej alternatywy na jasnych i przejrzystych warunkach.

Pożyczki społecznościowe

Osobną gałęzią rynku pożyczek prywatnych są właśnie pożyczki społecznościowe. Można je uzyskać w wyspecjalizowanych serwisach. Zazwyczaj ich działalność opiera się na grupie inwestorów, którzy według własnego uznania weryfikują osoby wnioskujące o pożyczkę a następnie, po indywidualnej negocjacji warunków, podejmują decyzję o jej przyznaniu lub odmowie.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe