Festiwal dla młodych czytelników w Gdańsku

  • 6.11.2018, 08:45
  • Stadion Energa Gdańsk
Festiwal dla młodych czytelników w Gdańsku mat. prasowe
Podziel się:
Oceń:
GDAŃSK Zbliża się piąta edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku. Jedną z atrakcji będzie wspólne tworzenie antologii tekstów sportowych dla dzieci na Stadionie Energa Gdańsk. „Czytanki po zachodzie słońca. Od Bahdaja do Podsiadły” odbędą sięw środę, 7.11.2018 r. o godz. 19:00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Największy w Europie Festiwal Literatury Dziecięcej odbędzie się już po raz piąty. Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa oraz inspirowanie najmłodszych do sięgania po książki wartościowe, a przy tym ciekawe. W skrócie: wychowanie pokolenia świadomych oraz aktywnych czytelników. Tegorocznej edycji towarzyszy m.in. klasyka gatunku, która mimo upływu lat wciąż zachwyca dzieci na całym świecie.

W programie festiwalu przewidziane jest m.in. stworzenie pierwszej polskiej antologii tekstów sportowych dla dzieci. „Czytanki po zachodzie słońca. Od Bahdaja do Podsiadły” odbędą się w środę, 7.11.2018r. o godz. 19:00 na Stadionie Energa Gdańsk. Przeczyta je znany dziennikarz sportowy - Włodzimierz Machnikowski, związany już od 20 lat z Radiem Gdańsk.

- Zapraszamy najmłodszych czytelników na wieczór pełen literackich i sportowych emocji. To doskonała okazja by w ramach wspólnej zabawy, poznać cenione lektury i ich autorów– mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSRStadionu Energa Gdańsk – Po intensywnej burzy mózgów przy tworzeniu antologii, teksty przeczyta dzieciom sam Włodzimierz Machnikowski. W każdym z organizowanych przez nas wydarzeń nie może zabraknąć też elementu aktywności ruchowej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie więc spacer po bursztynowym Stadionie.

Festiwal Literatury dla Dzieci to wydarzenie, które pozwala zerwać ze stereotypami dotyczącymi czytelnictwa, równocześnie dostarczając dzieciom ogromną dawkę rozrywki. Wprowadzenie najmłodszych w świat słowa pisanego nie zawsze musi odbywać się w szkole za pośrednictwem lektur. Z powodzeniem można je połączyć z zabawą, sprawiając, że dzieci będą chętnie i często sięgać do domowych biblioteczek. Więcej informacji o festiwalu na www.fldd.pl.

Stadion Energa Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe