100 żywych figur geometrycznych. Matematyczny happening niepodległościowy uczniów

  • 08.11.2018, 08:07 (aktualizacja 08.11.2018, 08:10)
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
100 żywych figur geometrycznych. Matematyczny happening niepodległościowy uczniów fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali happening "100 żywych figur na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. W ramach wydarzenia młodzież wspólnie z nauczycielami matematyki tworzyła żywe figury geometryczne.

Młodzi słupszczanie postanowili w nietypowy sposób uczcić zbliżający się jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach zajęć matematycznych uczniowie na terenie swojej placówki zorganizowali happening. Młodzież tworzyła żywe kwadraty, prostokąty, romby, deltoidy, równoległoboki, wielokąty, pentagramy oraz wiele innych figur geometrycznych.- Uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można na wiele sposobów. My akurat postanowiliśmy zorganizować żywą lekcję matematyki – nietypowe wprowadzenie w zagadnienia figur geometrycznych. Nasze działania były połączone z treściami historycznymi: odbywały się równolegle konkursy, quizy i zagadki o tematyce z zakresu historii Polski – mówi Robert, uczeń ZSI w Słupsku.

Wydarzenie koordynował szkolny zespół matematyczny w składzie: Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, Monika Skwarek i Maria Lelakowska.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe