Sukces słupszczanki na międzynarodowym konkursie plastycznym

  • 12.11.2018, 10:19
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
Sukces słupszczanki na międzynarodowym konkursie plastycznym fot. nadesłane do redakcji Sandra Skurnóg, laureatka międzynarodowego konkursu plastycznego

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Sandra Skurnóg, uczennica Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, zdobyła prestiżową Nagrodę Przewodniczącego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Na konkurs rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej napłynęła rekordowa liczba 754 prac z 37 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy.

Licealistka ze Słupska została nagrodzona za pracę konkursową pt. „Wejście - przejście – wyjście”. - To tryptyk, wyobrażający ogród w artystycznym aspekcie. Opiekę artystyczną nad uczennicą sprawował Sergiusz Powałka, nauczyciel w słupskim plastyku.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Przewodniczący jury prof. dr. hab. Jan Rylke, podkreślił, że wiele nadesłanych prac jest tak dobrych, że można je „pokazać na każdej wystawie profesjonalnej sztuki”. Celem konkursu była m.in. promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, wymiana doświadczeń uczniów szkół artystycznych i prezentacja dokonań w zakresie sztuk plastycznych, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich, rysunkowych i graficznych.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” to jedyny konkurs plastyczny w Polsce, który odbywa się pod patronatem honorowym Ambasadorów Grupy V4 i Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.Organizatorem głównym wydarzenia było I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego. Współorganizatorzy konkursu to: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Płocka Galeria Sztuki.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki przy ulicy Henryka Sienkiewicza 36 dnia 23 listopada o godz. 12.00.

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe