Prokuratura zleciła sekcję tragicznie zmarłego 49-latka. Prawdopodobnie zasnął w fotelu z niedopałkiem

  • 15.11.2018, 08:13
  • Karol Uliczny / tczewska.pl
Prokuratura zleciła sekcję tragicznie zmarłego 49-latka. Prawdopodobnie zasnął w fotelu z niedopałkiem
Podziel się:
Oceń:
TCZEW Tragiczny finał libacji alkoholowej przy ul. Grunwaldzkiej w Tczewie. 49-latek zginął na skutek obrażeń ciała spowodowanych zapaleniem odzieży, prawdopodobnie od papierosowego niedopałka. Płonącego bezdomnego zauważyli okoliczni mieszkańcy, którzy podjęli próbę gaszenia oraz ratowania mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w czwartek (8.11.) ok. godz. 18.30. 49-latek to osoba bezdomna, dobrze znana tczewskim policjantom. Jak wynika z relacji świadków, przed tragicznym zdarzeniem mężczyzna spożywał alkohol z dwoma innymi osobami, w zakątku pomiędzy pizzerią a Zespołem Placówek Specjalnych w Tczewie. Następnie, objętego płomieniami bezdomnego, zauważyli mieszkańcy, którzy przystąpili do akcji gaśniczej oraz zawiadomienia odpowiednich służb ratunkowych. Pozostałych uczestników libacji nie było już wtedy na miejscu. 

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- Z naszych ustaleń wynika, że we wskazanym miejscu trzy osoby bezdomne spożywały alkohol. Następnie dwie z nich oddaliły się z miejsca zdarzenia – mówi Ewa Ziębka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tczewie. - Po pewnym czasie okoliczny mieszkaniec zauważył ogień, którym objęty był mężczyzna siedzący w fotelu. Wezwano pomoc, która ugasiła płonące ciało. Jak się okazało, mężczyzna zmarł. Z racji tego co działo się wcześniej, można domniemywać, że z uwagi na upojenie alkoholowe 49-latek nie był w stanie się ratować oraz wezwać pomocy.

Wstępnie mówi się o niedopałku jako najbardziej prawdopodobnej przyczynie powstania ognia. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prokuratorskie śledztwo. Ciało zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Tragedia przy ul. Grunwaldzkiej w Tczewie. Mieszkańcy mieli ugasić płonącego mężczyznę

Karol Uliczny / tczewska.pl
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe