Andrey Pushkar nie żyje! Legendarny armwrestler zginął w wypadku. Złoty Tur Cup pod znakiem żałoby

  • 16.11.2018, 08:49 (aktualizacja 16.11.2018 08:59)
  • mat. prasowe
Andrey Pushkar nie żyje! Legendarny armwrestler zginął w wypadku. Złoty Tur Cup pod znakiem żałoby mat. prasowe Pushkar vs Zoch
Podziel się:
Oceń:
RUMIA Największe legendy armwrestlingu, najsilniejsi zawodnicy na świecie i wielkie sportowe emocje – tak w skrócie można zapowiedzieć Puchar Świata Zawodowców w Siłowaniu na ręce Złoty Tur Armwrestling World Cup 2018 oraz "Vendetta All Stars - Rumia 2018", który w dniach 17-18 listopada odbędzie się w Rumi (woj. pomorskie). Tuż po tych zawodach, na tej samej arenie i przy równie spektakularnej oprawie do rywalizacji przystąpią siłacze niepełnosprawni (19-20 listopada).

ŚWIAT ARMWRESTLINGU W ŻAŁOBIE. ANDREY PUSHKAR ZGINĄŁ W WYPADKU!

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Andrey Pushkar, wielokrotny mistrz świata i wielokrotny triumfator największych turniejów zawodowych w armwrestlingu na świecie, jedna z największych legend tego sportu, zginął w wypadku samochodowym na Ukrainie. Podróżujący z nim Oleg Żoh, wielokrotny mistrz świata w kat. 78 kg, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na miejscu zginął również ojciec Olega Żocha.

Andrey Pushkar i Oleg Żoch jechali na lotnisko, skąd mieli odlecieć do Polski na coroczny Puchar Świata Zawodowców Złoty Tur Cup 2018. Samochód marki Citroen, którym podróżowali ukraińscy armwreslerzy wpadł w poślizg, znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i wpadł pod nadjeżdżającego TIR-a. Andrey Pushkar pozostawił żonę i dwuletnie dziecko. Oleg Żoh doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej w szpitalu w Równem.

Cały świat armwrestlingu pogrążony jest w żałobie. Tragedia, która wydarzyła się w przeddzień największego i najbardziej prestiżowego turnieju na świecie, jakim jest Złoty Tur Cup (17-18 listopada, Rumia woj. pomorskie), sprawiła, że będzie to turniej ze wszechmiar wyjątkowy. Organizatorzy, jak i zawodnicy z całego świata oddadzą cześć i hołd Andreyowi Pushkarowi, z pewnością też symbole otuchy, wsparcia będą płynąć do walczącego o życie Olega Żocha.

Obaj ukraińscy mistrzowie mieli wziąć udział w elitarnych pojedynkach z cyklu Vendetta All Stars, które odbędą się w najbliższy weekend podczas Pucharu Świata Zawodowców Złoty Tur Cup Rumia 2018. Walki te odbywają się w formule ArmFight – przypominają zawodowe walki bokserskie, zawodnicy toczą sześciorundowy, niezwykle wyczerpujący pojedynek na wybraną rękę. To creme de la creme światowego armwrestlingu, formuła walki zarezerwowana tylko dla absolutnie najlepszych zawodników na świecie.

Andrey Pushkar miał 33 lata. Pochodził z Krzemieńca na Ukrainie. Niezwykle lubiany i popularny sportowiec, trenér iw ychowawca młodzieży, Honorowy Mistrz Sportu Ukrainy – 16-krotny mistrz Europy i 15-krotny mistrz świata. 8 razy wygrywał prestiżowy turniej Złoty Tur Cup w kategorii Open.

JAK DAWID Z GOLIATEM

Największym wydarzeniem „ZŁOTY TUR WORLD CUP – Rumia 2018”, oprócz pojedynków Armfight, będzie wyłonienie w kategorii OPEN najsilniejszego zawodnika roku 2018. Większość zawodników prezentuje potężne postury, powyżej 100 kilogramów. Czasami do czołówki wchodzą też zawodnicy kategorii lżejszych, a pojedynki, w których Dawid wygrywa z Goliatem wcale nie są rzadkością.

Jest to możliwe, gdyż wbrew pozorom, armwrestling to przede wszystkim technika, a nie tylko zwierzęca wręcz siła. W tym sporcie istnieje około 50 różnych technik, które dobiera się do swoich indywidualnych preferencji, ale także do stylu walki rywala.

O tym jak bardzo emocjonujący jest to sport można przekonać się osobiście. W sobotę 17 listopada odbywają się walki na lewą rękę, zaś w niedzielę 18 listopada siłacze walczyć będą na rękę prawą. Wstęp płatny (bilety od 20 pln / dzień)

NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE

Tuż po zakończeniu zmagań najsilniejszych armwrestlerów na świecie, w tym samym miejscu, na tej samej scenie i w tej samej, niesamowitej oprawie w dniach 19-20 listopada odbędzie się Puchar Świata w Armwrestlingu Zawodników Niepełnosprawnych. Również i na tą imprezę przyjadą czołowi światowi siłacze. Pomimo, że są to osoby niepełnosprawne, będzie to również widowisko pełne niesamowitej siły, determinacji, emocji, ale i również tolerancji. Warto przyjść i dopingować, bo będzie to pokaz niesamowitego hartu ducha, pokonywania barier i dowód na to, że niemożliwe nie istnieje.

Puchar Świata Niepełnosprawnych – Rumia 2018 odbędzie się na hali MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49 w dniu 19-20 listopada 2018 roku. WSTĘP WOLNY.

Organizatorzy: Miasto Rumia, Federacja Armwrestling Polska, Fundacja FOR DREAM, Mazurenko Armwrestling Promotion na licencji Professional Armwrestling League USA Inc.

Oficjalne strony imprezy: www.armpower.net , www.zlotytur.com oraz www.rumia.eu

PROGRAM: PUCHAR ŚWIATA ZAWODOWCÓW W ARMWRESTLINGU

ZŁOTY TUR ARMWRESTLING WORLD CUP – Rumia 2018

(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

Sobota, 17.11.2018 – walki na lewą rękę

09.00 – 16.00 eliminacje, półfinały, finały

18.00 – 19.00 kategoria OPEN

19.00 – 22.00 VENDETTA ALL STARS – ARMFIGHT #50 v1

PROGRAM: 
PUCHAR ŚWIATA W ARMWRESTLINGU 
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – Rumia 2018

(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

Poniedziałek, 19.11.2018 – walki na lewą rękę

09.00 – 09.30 ceremonia otwarcia
09.30 – 16.00 eliminacje

16.00 – 18.00 półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

Wtorek, 20.11.2018 - walki na prawą rękę

09.30 – 16.00 eliminacje

16.00 – 18.00 półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

mat. prasowe

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe