VIII Ogólnopolska Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych

  • 21.11.2018, 07:40
  • informacja prasowa
VIII Ogólnopolska Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych
Podziel się:
Oceń:
RUMIA Wiernie odwzorowane parowozownie, stacje i bocznice kolejowe oraz modele pociągów w ruchu będzie można podziwiać w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan od 23 do 25 listopada. W ramach VIII Ogólnopolskiej Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych „Nostalgia za parą” gości centrum czeka wiele atrakcji. Wstęp wolny!

Już po raz piąty miłośnicy kolei i modelarstwa mogą podziwiać wyjątkową makietę kolejową w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Od 23 do 25 listopada w pasażu galerii będzie dostępna ekspozycja VIII Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych „Nostalgia za parą”. Na makiecie wykonanej w skali 1:87 (H0) o łącznej długości ok. dwustu metrów znajdą się elementy obecne w rzeczywistym ruchu kolejowym – szlaki i stacje kolejowe oraz bocznice. Ruch na makiecie będzie również odzwierciedleniem prawdziwego funkcjonowania kolei, gdzie pociągi są prowadzone przez maszynistów, a ruchem sterują dyżurni ruchu, którzy zmieniają położenie rozjazdów i wyświetlają odpowiednie sygnały na semaforach dla maszynistów.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Nie lada gratką dla miłośników kolei będą repliki istniejących stacji Radzymin (koło Warszawy) oraz makieta parowozowni Ostrów Wielkopolski, która będzie wyposażona w halę wachlarzową i obrotnicę, a także urządzenia do obrządzania parowozów, czyli kanały rewizyjne, żurawie wodne, dźwigi i zasobniki do nawęglania parowozów oraz wiele innych urządzeń. Na wystawie pojawią się również ciekawe modele pociągów towarowych, osobowych, pospiesznych, ekspresowych i specjalnych polskich oraz europejskich przewoźników.

Na najmłodszych gości Portu Rumia również czeka wiele atrakcji. Mali miłośnicy kolei po krótkim przeszkoleniu będą mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu miniaturowego pociągu na specjalnej podłogowej makiecie kolejowej. Goście, którzy nie znają zasad ruchu kolejowego i będą zainteresowani szczegółowymi informacjami, będą mieć okazję spotkania i rozmowy z modelarzami i miłośnikami kolei, którzy chętnie opowiedzą o swojej pasji. Więcej szczegółów o wystawie makiet znajduje sięna stronie www.nostalgiazapara.pl.

Wystawa makiet i modeli kolejowych „Nostalgia Za Parą” odbędzie się od 23 do 25 listopada w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 Rumi.

- 23 listopada (piątek): jazdy testowe w godz. 10.00-14.00, jazdy pociągów w godz. 15.00-19.00,
- 24 listopada (sobota): jazdy pociągów w godz. 10.00-14.00 i 15.30-19.00,
- 25 listopada (niedziela): jazdy pociągów w godz. 10.00-14.00 i 15.30-19.00,

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

informacja prasowa

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe