Śmiertelny wypadek na DK6. Śmierć poniosła 78-letnia kobieta.

  • 21.11.2018, 14:33
  • KPP Wejherowo
Śmiertelny wypadek na DK6. Śmierć poniosła 78-letnia kobieta. fot. KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

GOŚCICINO 19 listopada wczesnym rankiem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Gościcinie na drodze krajowej nr 6. W wyniku wypadku śmierć poniosła piesza kobieta w wieku siedemdziesięciu ośmiu lat. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o ostrożność.

Przedwczoraj przed godziną 6:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Gościcinie na drodze krajowej nr 6, na tzw. „gościcińskiej górce”. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 49-letni kierowca samochodu ford jadąc w kierunku Lęborka potrącił pieszą która prawdopodobnie przechodziła przez przejście dla pieszych. 78-latka mimo podjętej reanimacji zmarła na miejscu zdarzenia. Na miejscu pracował także biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz biegły lekarz medycyny sądowej. Policjanci zabezpieczyli samochód, dowód rejestracyjny oraz zatrzymali prawo jazdy.

Ponadto w miejscu wypadku, z uwagi na utrudnienia w komunikacji, została zorganizowana wspólnie ze Strażą Pożarną regulacja wahadłowa ruchem drogowym. Mundurowi ustalali także świadków tego zdarzenia drogowego.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili świadków wypadku.  
Obecnie śledczy pod nadzorem prokuratora będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt 58 672 97 53 lub 50.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH :
Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo,

- spójrz w prawo,

- ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, każdy pieszy ma taki obowiązek.

Nie ryzykuj ! - pieszy w kontakcie z pojazdem jest z góry na straconej pozycji.

W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze.

Pamiętajmy, że tylko zielony sygnał uprawnia pieszego do przejścia przez jezdnię, gdy światło zielone pulsuje, oznacza to, że zaraz pojawi się światło czerwone i należy szybko opuścić przejście. Gdy świeci się sygnał czerwony, nie wolno wchodzić na przejście! Zanim jednak wejdzie się na jezdnię, mimo zielonego światła także należy obejrzeć się w obie strony, aby upewnić się że samochody zatrzymują się.

KPP Wejherowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe