Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Happening słupskich uczniów

  • 22.11.2018, 08:10 (aktualizacja 22.11.2018, 08:13)
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Happening słupskich uczniów fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK Szkolni wolontariusze Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali niecodzienny happening z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Młodzież w kolorowych przebraniach wyszła na ulice Słupska rozdając mieszkańcom miasta słodycze, balony oraz kartki z życzeniami i pozdrowieniami.

W ramach happeningu uczniowie szkolnego wolontariatu uruchomili również w swojej placówce pocztę życzliwości – własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami i życzeniami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na przerwach wolontariusze częstowali społeczność szkolną wypiekami i ciasteczkami.Odbył się konkurs na najbardziej życzliwego nauczyciela bieżącego roku.Młodzież przygotowała też plakaty i wystawęna temat idei Dnia Życzliwości. Happening w ZSI i SMS koordynowała Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.

- Warto aby taki dzień nie był jednorazową przygodą. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach życia codziennego, nie tylko od święta. To od nas zależy, czy będziemy potrafili utrzymać swoją życzliwość każdego dnia.Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką – mówi Maria Lelakowska.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących, żeby rozwiązywali problemy w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (32)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe