Wysłał do Anglii przesyłkę. Z marihuaną.

  • 22.11.2018, 15:02 (aktualizacja 22.11.2018, 15:06)
  • KMP Gdańsk
Wysłał do Anglii przesyłkę. Z marihuaną. fot. KMP Gdańsk Podczas sprawdzania mieszkania 45-latka, policjanci zabezpieczyli dokumentację i notatki dotyczące wysłania kilkudziesięciu podobnych przesyłek oraz pieniądze.

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK/KARTUZY Policjanci wydziału narkotykowego z gdańskiej komendy zatrzymali 45-latka, który zamierzał dostarczyć do Anglii przesyłkę, w której ukrył ponad 2 kilogramy środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz próby ich przemytu za granicę, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację o tym, że na terenie firmy transportowej pracownicy działu kontroli lotniska przechwycili przesyłkę kierowaną do Wielkiej Brytanii, w której zgodnie z deklaracją nadawcy miały znajdować się szklane i metalowe przedmioty. Po przeskanowaniu paczki przez pracowników lotniska okazało się, że zamiast deklarowanych rzeczy, w paczce zostały ukryte, owinięte w ubrania środki odurzające. Pracownicy firmy natychmiast powiadomili policjantów, którzy zabezpieczyli ponad dwa kilogramy suszu roślinnego i przekazali je do badań biegłemu z zakresu fizykochemii. Specjalista z laboratorium kryminalistycznego Policji określił, że zabezpieczona substancja to ponad 2 kilogramy marihuany.

Policjanci z wydziału narkotykowego zatrzymali do tej sprawy nadawcę paczki, 45-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno- Skarbowego z wykorzystaniem psa do wykrywania środków odurzających przeszukali mieszkanie podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny.

Podczas sprawdzania mieszkania 45-latka, policjanci zabezpieczyli dokumentację i notatki dotyczące wysłania kilkudziesięciu podobnych przesyłek oraz pieniądze, kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnej walucie. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz usiłowania dostarczenia ich na teren Wielkiej Brytanii. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Gdańsk

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nico
nico 22.11.2018, 16:02
debil

Pozostałe