Ørganek i Bovska gwiazdami gdyńskiego Sylwestra!

  • 27.11.2018, 08:44
  • UM Gdynia
Ørganek i Bovska gwiazdami gdyńskiego Sylwestra!

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Wielkie odliczanie do Nowego Roku czas zacząć! Gdynia przywita go w swoim stylu – ekologicznie, alternatywnie i z wielkimi gwiazdami na scenie a huk fajerwerków zastąpi pokaz laserowo-multimedialny. Na skwerze Kościuszki zagra Ørganek, Bovska, Kiev Office i elektroniczny duet Vacos Malcolm.

Otwarcie bram zaplanowane jest na godz. 20.00, koncerty natomiast rozpoczną się o godz. 21.00. Zaczniemy od osadzonych w postpunkowej tradycji, mocnych rockowych brzmień gdyńskiego zespołu Kiev Office. Tuż po ich, jak sami mówią „modernistycznym horrorze”, pojawi się egzotyczna i kolorowa Bovska, która znana jest szerszej publiczności m.in. z utworów „Kaktus”, „Na niby” czy „Kimchi”. Stary rok pożegnamy w iście rockandrollowym stylu. To za sprawą porywających gitarowych riffów i charakterystycznego męskiego wokalu, gwiazdy Męskiego Grania Tomasza Organka. Tuż po północy sceną zawładnie, znany bywalcom trójmiejskich klubów duet Vacos Malcolm.

Odbędzie się też tradycyjne odliczanie do północy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem. A tuż po nim tegoroczna nowość, czyli pokaz laserowo-multimedialny. Gdynia tym samym dołącza do miast w Polsce, które rezygnują z fajerwerków w sylwestra. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny Kamil Wicik.

- Na gdyńskiego Sylwestra warto przyjść z całą rodziną. W tym roku strefa rodzinna będzie bardzo mocno rozbudowana o różne bardzo ciekawe atrakcje m.in. o warsztaty promujące zdrowe odżywianie. Nie zabraknie też „Żaru tropików” gdzie uczestnicy zabawy będą mogli coś zjeść czy napić ciepłego napoju. Nowością jest rezygnacja z pokazu fajerwerków. Te zastąpi w tym roku pokaz laserowo-multimedialny. Bardzo się cieszymy, że imprezy w Gdyni są nie tylko dla wielbicieli muzyki, ale są też wydarzeniami dla całych rodzin – mówi Maja Wagner, pełnomocnik prezydenta ds. kultury.

 

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe