Morderstwo w Kartuzach. Postawiono zarzuty 36-letniemu obywatelowi Łotwy.

  • 27.11.2018, 14:58
  • KPP Kartuzy
Morderstwo w Kartuzach. Postawiono zarzuty 36-letniemu obywatelowi Łotwy. fot. KPP Kartuzy Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do postawienia 36-letniemu zatrzymanemu zarzutu zabójstwa.

Podziel się:

Oceń:

KARTUZY Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali sprawcę zabójstwa 63-letniego mieszkańca Kartuz. Do zdarzenia doszło 23 listopada na jednym z osiedli w Kartuzach. Zatrzymany mężczyzna to 36-letni obywatel Łotwy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zakrwawionym mężczyźnie w mieszkaniu. Funkcjonariusze którzy przybyli na miejsce, zastali leżącego w mieszkaniu martwego 63-letniego mężczyznę. W lokalu znajdował się również 36-letni obywatel Łotwy, który został zatrzymany. 

Na miejsce skierowano również śledczych, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności procesowe m.in. przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali materiał dowodowy. Dużą rolę odegrali także technicy kryminalistyczni, którzy wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie zabezpieczali ślady. Działania miejscowych policjantów wspierali mundurowi z Laboratorium Kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do postawienia 36-letniemu zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu Łotysz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

 

KPP Kartuzy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe