Międzypokoleniowe spotkanie kulturalne w słupskim ZSI

  • 29.11.2018, 07:44
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Międzypokoleniowe spotkanie kulturalne w słupskim ZSI fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyło się międzypokoleniowe spotkanie kulturalne pt. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem”. W wydarzeniu wzięli udziałseniorzy ze Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz tamtejsza młodzież.

„Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem” – to oryginalny i interesujący wykład połączony z montażem multimedialnym oraz prezentacją wierszy Herberta. Program został przygotowany przez Sekcję Literacką Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach trwającego Roku Herbertowskiego. W auli szkolnej słupskiego ZSIdr Marianna Borawska (opiekun naukowy sekcji literackiej SUTW i Przewodnicząca Słupskiej Rady Seniorów) omówiła życie i twórczość znakomitego polskiego poety, dramaturga i eseisty. Wystąpienie dr Borawskiej było przeplatane materiałami filmowymi o przedwojennym i okupacyjnym Lwowie (w mieście poeta spędził dzieciństwo i wczesną młodość ) oraz o powojennych losach Herberta. W ramach wydarzenia słupskie seniorki i seniorzyrecytowali wiersze autora „Pana Cogito”.

- Wystąpienie naszych gości spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie mieli świetną okazję zapoznać się z życiem i twórczością wybitnego polskiego artysty. Wydarzenie było też doskonałą okazją do budowania i wzmacniania relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości i wzajemnej ciekawości. Cieszymy się również, że mogliśmy współdziałać z seniorkami i seniorami na kanwie kultury – mówi Karolina Pera, nauczycielka języka polskiego w ZSI, koordynatorka wydarzenia.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe