Niewybuch przy leśnej drodze pod Starogardem Gdańskim.

  • 30.11.2018, 13:18 (aktualizacja 30.11.2018, 13:23)
  • KWP Gdańsk
Niewybuch przy leśnej drodze pod Starogardem Gdańskim. fot. KWP Gdańsk Niewybuch wystawał z ziemi w pobliżu leśnej drogi.

Podziel się:

Oceń:

KOCIEWIE Pocisk z czasów II wojny światowej, został odnaleziony w lesie w pobliżu miejscowości Błędno. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niewybuchem zajęli się saperzy. Wczoraj kilka minut po godzinie 9:00 policjanci otrzymali informację o odnalezieniu niewybuchu. To niebezpieczne znalezisko znajdowało się przy leśnej drodze w pobliżu miejscowości Błędno w gminie Osiek.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Skórczu oraz policyjnego pirotechnika, który ustalił, że znaleziony przedmiot to pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Niewybuch wystawał z ziemi w pobliżu leśnej drogi. Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce przed dostępem osób postronnych. O znalezisku powiadomiono również patrol saperski z jednostki wojskowej w Lęborku. Do czasu zabrania pocisku przez saperów funkcjonariusze pilnowali to niebezpieczne znalezisko.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji.
Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe