Mikołaje na motocyklach opanowali Gdynię

  • 3.12.2018, 08:16
  • UM Gdynia
Mikołaje na motocyklach opanowali Gdynię fot. Dawid Linkowski
Podziel się:
Oceń:
Około 1600 motomikołajów przejechało ulicami Trójmiasta. W niedzielę, 2 grudnia, odbyła się 16. edycja charytatywnego przejazdu Mikołaje na motocyklach. Barwna parada wystartowała z Gdyni i po pokonaniu 26 kilometrów zatrzymała się w Gdańsku. Finał imprezy zorganizowano na parkingu przy stadionie Energa.

Na ulicach Gdyni i nie tylko roiło się od Świętych Mikołajów, reniferów, Śnieżynek i aniołów. Zamiast sań mieli motocykle. I to na nich przemierzyli ulice Trójmiasta. Wszystko w szczytnym celu. A to dlatego, że celem akcji jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dziecka i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Dlatego każdy uczestnik, żeby móc wziąć udział w imprezie, musiał wpłacić cegiełkę w wysokości minimum 25 zł.

Dodatkowo, na starcie i na mecie parady, każdy mógł też wesprzeć akcję i wrzucić datek do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ciepłe posiłki dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na Pomorzu. Co roku, Mikołaje obdarowują też paczkami dzieci z trójmiejskich szpitali i domów dziecka. Tym razem rozdali ich 500. A w ramach całej akcji udało się zebrać ponad 52 tysiące złotych.

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

 

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe