„Mleko” najlepszym polskim filmem krótkometrażowym

  • 04.12.2018, 08:10
  • UM Gdynia
„Mleko” najlepszym polskim filmem krótkometrażowym fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Znamy laureatów Festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata! Wśród nich znalazł się film absolwentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej Urszuli Morgi.

To była 12. gala rozdania prestiżowych nagród kina niezależnego. W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do konkursu zgłoszono ponad 3500 filmów ze 123 krajów, jednak tylko 55 z nich mogło liczyć na nominacje, a jedynie 11 obrazów na nagrodę główną w swojej kategorii.

Zwycięzcą w kategorii Najlepszy Film Polski został obraz Urszuli Morgi, absolwentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej. „Mleko” to kameralny dramat, którego akcja rozgrywa się w domu nad jeziorem.

- Ewa z córką Julką mają przygotować młodzieżową imprezę z okazji 18. urodzin dziewczyny. Julka bez zapowiedzi zabiera ze sobą chłopaka. Matka wyraźnie nie akceptuje jego obecności, chce się go pozbyć. Im bardziej próbuje to zrobić, tym bardziej odkrywa, że największą walkę będzie musiała stoczyć z samą sobą – czytamy w opisie dystrybutora.

Festiwal Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Festiwal Grand OFF jest jednym z ważniejszych wydarzeń popularyzujących kino niezależne w Polsce.

- Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski – informują organizatorzy.

Nominowane w konkursie filmy są ocenianie przez międzynarodową Kapitułę, w skład której wchodzą znawcy i teoretycy kina oraz praktycy – operatorzy, reżyserzy montażyści i aktorzy.

„Mleko" nie było jedynym wyprodukowanym w Gdyni filmem nominowanym w kategorii Najlepszy Film Polski. Nominację otrzymał także obraz Macieja Millera „Między nami".

 

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe