Zamiast z jednym zderzył się z trzema autami.

  • 04.12.2018, 08:19
  • KPP Sopot
Zamiast z jednym zderzył się z trzema autami. fot. KPP Sopot

Podziel się:

Oceń:

SOPOT W niedzielę 2 grudnia policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego na Alei Niepodległości w Sopocie. W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy, a do szpitala z obrażeniami ciała trafiło sześciu poszkodowanych. Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

2 grudnia br. po godz. 12.00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na Alei Niepodległości w Sopocie, na wysokości nr 792. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny miejsca i uszkodzonych pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozpytywali osoby celem ustalenia świadków zdarzenia. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca seata ibiza nie dostosował prędkości oraz odległości od poprzedzającego samochodu i chcąc uniknąć zderzenia z tym autem nieprawidłowo zmienił pas ruchu na lewy, gdzie zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą yaris, która siłą uderzenia zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z fiatem punto, a ten następnie uderzył w toyotę corolla. W wyniku tego zdarzenia 6 osób zostało rannych i z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących samochodami i ustalili, że wszyscy byli trzeźwi. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 21-letniemu mieszkańcowi Gdańska prawo jazdy. Postępowanie cały czas trwa i policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Przedwczoraj sopoccy funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali także na miejscu kolizji drogowej, gdzie zderzyły się dwa motocykle. Kierującego hondą za nie dostosowanie się do zasady ruchu prawostronnego i doprowadzenia do zderzenia z drugim motocyklem mundurowi ukarali mandatem. Ponadto w wyniku wczorajszych działań funkcjonariusze drogówki wyeliminowali z dalszej jazdy kobietę i mężczyznę, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość odpowiednio o 66 i 67 km/h. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy i ukarali mandatami karnymi w kwocie 500 zł i 10 pkt karnych. Zatrzymane prawa jazdy zostaną przesłane do właściwego starosty, gdzie zostanie wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tych dokumentów na 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

KPP Sopot

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe