Spowodował wypadek i uciekł

  • 4.12.2018, 08:24
  • KPP Chojnice
Spowodował wypadek i uciekł fot. KPP Chojnice
Podziel się:
Oceń:
CZERSK Policjanci z Czerska ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na drodze krajowej 22 na wysokości miejscowości Łąg-Kolonia. Wówczas nieznany kierowca nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył skręcającego auta, które wypadło z drogi i przewróciło się na bok. Sprawca nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku dzięki podjętym działaniom ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, który uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej 39-letniej mieszkance gminy Czersk. Policjanci wraz z funkcjonariuszami innych służb rozpoczęli poszukiwania. Do działań wykorzystano także psa tropiącego. Mężczyzna następnego dnia został zatrzymany.

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, co poszkodowana kobieta. Ustalenie właściciela samochodu było utrudnione ponieważ auto po sprzedaży nie było przerejestrowywane przez kolejnych właścicieli.

Do zdarzenia doszło 1 grudnia ok. 19:00 na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Łęgiem, a Czerskiem. Nieznany wówczas sprawca, kierując audi nie zachował ostrożności i uderzył w tył samochodu osobowego, które wykonywało manewr skrętu w lewo. W wyniku tego pojazd wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone szczegółowe oględziny pojazdów podczas których technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, które będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu.

W najbliższym czasiepodejrzewany 25-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, za co grozić mu może kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Mieszkaniec gminy Czersk wyjaśnił policjantom, że uciekł z miejsca zdarzenia, bo nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, a w przeszłości był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości i bał się, że trafi do więzienia.

KPP Chojnice

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe