Na stacji paliw uratowano palące się BMW.

  • 06.12.2018, 08:56
  • KWP Gdańsk
Na stacji paliw uratowano palące się BMW. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

KARSIN We wtorkowe popołudnie policjanci z Posterunku Policji w Karsinie ugasili pożar samochodu zaparkowanego przy zbiorniku gazu na jednej ze stacji benzynowych. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

We wtorek (4 grudnia br.) około godz. 15 kierownik Posterunku Policji w Karsinie st. asp. Remigiusz Ciężak i st. sierż. Andrzej Sokołowski patrolując miejscowość Wiele zauważali na stacji benzynowej zaparkowany samochód marki bmw, stojący przy zbiorniku gazu LPG i budynku samej stacji. Dostrzegli wydobywający się płomień i dym spod maski tego pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, wyciągnęli z radiowozu gaśnicę i zaczęli gasić pożar, a następnie użyli również gaśnicy ze stacji benzynowej oraz powiadomili straż pożarną. Mundurowi musieli wybić szybę w pojeździe, by otworzyć maskę i dojść do zarzewia pożaru.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii, gdyż bmw był zaparkowany w odległości zaledwie jednego metra od dużego zbiornika gazu. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, dogasili pożar.

Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe