Wypadek na oblodzonej drodze.

  • 06.12.2018, 09:07 (aktualizacja 06.12.2018, 09:35)
  • KWP Gdańsk
Wypadek na oblodzonej drodze. fot. KWP Gdańsk Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp.

Podziel się:

Oceń:

KRZYKOSY Bardzo zdradliwe warunki panujące na drogach przyczyniają się do zdarzeń drogowych. Wczoraj nad ranem w Krzykosach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Zdarzenie związane było z oblodzeniem jezdni i niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych. Apelujemy o ostrożność!

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny kwidzyńskiej jednostki został powiadomiony wypadku drogowym z udziałem dwóch aut w miejscowości Krzykosy. Natychmiast w to miejsce zostały wysłane służby ratownicze. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 37- letni kierowca busa na łuku oblodzonej drogi wpadł w poślizg zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym seatem którym kierowała 64-letnia kobieta. Oboje trafili do szpitala. W związku z powyższym APELUJEMY do wszystkich kierowców. Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych. I PAMIĘTAJMY, ŻE JEZDNIA RANO JEST ŚLISKA, A W WIELU MIEJSCACH OBLODZONA!!!

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe